Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 11:08 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Gândul Mâţei - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Rock! » Trupe din Republica Moldova » Gândul Mâţei (Rock alternativ, "Rock din Moldova")
Gândul Mâţei
White_TigerData: Miercuri, 2008-05-21, 3:39 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline

Gandul Matei – e muzica de nivel european. Studentii conservatorului canta rock dur dar melodios, cu elemente hardcore, folk romanesc si jazz. In piesele lor melodia si aranjamentul domina textul. Insa bravii baieti isi definesc muzica destul de simplu: `Rock din Moldova`.
Gandul Matei, probabil, e unica formatie din Moldova, unde toti membrii au studii superioare muzicale. Profesionalismul, drive-ul uscat si anumite subtilitati in gandire ii deosebesc de alte formatii rock.
Candva Institutul de Arte si Conservatorul se aflau aproape unul de altul. Acum ele s-au unit si se formeaza Academia de Arte. Anume aici s-au cunoscut membrii formatiei Gandul Matei. Cu exceptia solistului Nicu si a tobosarului Mamba, care se cunosc de pe bancile scolii primare.
Nicu lucreaza actor si regizor la teatru Ginta Latina. Joaca roluri de printi rai in spectacole pentru copii. `Este mai usor sa joci un misel decat `printi albastri`` – zice Nicu. `Sa-l joci pe printul albastru inseamna sa-l joci pe eroul indragostit!, asa zicem noi in teatru` – explica Nicu.
Muzica o scriu baietii impreuna. Cineva vine cu scheletul sau cateva pasaje, iar ceilalti pun `carnea pe schelet – si se naste omuleanu`.
Ataşamente: 0248229.jpg (42.3 Kb)


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Miercuri, 2008-05-21, 4:31 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
O Da bravo lor chiar imi plac cum cinta! am i-am vazut de mai multe ori prin cafenele sau localuri tongue insa nu am indraznit sa le cer un autograf unsure

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Miercuri, 2008-05-21, 4:50 PM | Mesajul # 3
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Hm, cineva de pe forum are autograf ... happy happy de la Nicu (solist), Sergiu (bas) şi Ghenadie (trompeta)

Bravo formaţiei! Mi-au placut intotdeauna piesele lor, si la In Profil m-au dat jos! cool


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ilusion:bData: Miercuri, 2008-05-28, 5:24 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
prietena mea de kirteva ori l-a trimis pe Niku Tsarna biggrin

ea traieshte in kladirea postului de radio " Norock "


Fucking Life!!!
 
White_TigerData: Miercuri, 2008-05-28, 5:58 PM | Mesajul # 5
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
ilusion:b, La Radio?:)

Gândul Mâţei la CluJ!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ilusion:bData: Miercuri, 2008-05-28, 6:14 PM | Mesajul # 6
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
White_Tiger, nu...se yntylneau prin magazine shea yl facea de nimik...sh ymi pare k la ziua mea el a stat ku noi yntr-o kafenea sh noi ne bateam jok de el smile

Fucking Life!!!
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-06-01, 6:22 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
mie imi place trupa au unele kintece foarte boone,,sha de suflet dar asta nu inseamna ka imi plak toate kintecele lor
o da,iak miam amintit un kaz:o prietena de a mea(nu askulta rock) la aeroport isi intilnea sora si akolo niku tarna a aparut sha vajnik si e kind o vzto pe sora sa repede lo impins pe niku tarna mai nu lo dat jos si so dus,,marele star o ramas in shok si no inteles kum asa au procedat fata de maria sa
 
FieldzyData: Duminică, 2008-06-01, 8:15 PM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
doar piesele vechi ymi plac...Ghem yn ghem yl consider rahat iar "in profil" pur shi simplu lipsa de inspiratzie...m-am dezamagit foarte rau yn ei...
dar la cocnerte sunt bravo...trebuie sa recunosc.
IMHO


F*cK You AlL!!!

Mesaj editat de către Fieldzy - Duminică, 2008-06-01, 8:16 PM
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-06-27, 0:53 AM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
ce se mai aude la baieti? is deja bine? totul a trecut cu bine?
cine e la curetm?


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-06-28, 1:42 PM | Mesajul # 10
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Quote
Formaţia îşi va relua activitatea concertistică peste câteva luni, după ce perioada de refacere va trece. Gândul Mâţei îşi va reveni şi se va urca din nou scenă!

Sursa: www.gandulmatei.md


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
bubbleData: Sâmbătă, 2008-11-22, 11:19 PM | Mesajul # 11
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 25
Reputaţie: 4
Status: Offline
odata ma plimbam pe linga ginta latina unde baietii din GM au deseori repetitii si lam intilnit acolo pe nici tzarna si iam cerut autograful biggrin love

i'm the best-fuck the rest!
 
White_TigerData: Duminică, 2008-11-23, 9:21 AM | Mesajul # 12
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
bubble, HIHi, eu am afisul de la concertul acustic cu autografele tuturor membrilor ... da' eu astept albumul nou ... happy

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
bubbleData: Luni, 2008-11-24, 6:06 PM | Mesajul # 13
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 25
Reputaţie: 4
Status: Offline
uffffffff... biggrin

i'm the best-fuck the rest!
 
Forum » Rock! » Trupe din Republica Moldova » Gândul Mâţei (Rock alternativ, "Rock din Moldova")
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: