Login form

Search

Our poll

Ce soft folositi pentru comunicare?
Răspunsuri în total: 237

Statistics

Altfel
Luni, 2024-04-29, 9:04 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Sinuciderea - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » EXTRA ROCK! » Paranormal » Sinuciderea
Sinuciderea
White_TigerData: Joi, 2008-05-22, 8:37 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Persoanele care se sinucid sunt aspru criticate de societate - laşi, slabi, persoane ce nu şi-au putut înfrunta viaţa, etc.
E normal să te gândeşti la asta? E cineva care nu s-a gândit niciodata?
Care sunt cauzele, şi de ce poate cineva face asta, (sigur din "nu prea bine", şi poate... un moft?)


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Joi, 2008-05-22, 9:05 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
dezamagiri profunde, idiferenta si rautatea oamenilor, daca imi mai amintesc mai scriu...:)

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Joi, 2008-05-22, 9:09 PM | Mesajul # 3
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
curiozitate? (subiect legat si de viaţa după moarte)

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Joi, 2008-05-22, 11:29 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Eu nu ii justific pe oamenii care isi pun capat zilelor,dar ii inteleg.Poate din cauza ca singura am avut situatii criza,si nu vedeam nicio raza(fie ea cit de mica)de lumina.
Ce ne tine pe noi in viata?Adica pentru ce noi traim? Pentru oamenii dragi,poate pentru unele vise,dorinte,pentru ca ai un rost aici,pe pamint.Dar daca nu ai nimic din cele enumerat mai sus,ce e de facut atunci?In fine,sa nu credeti ca incurajez sinuciderea dar multi vad in ea o evadare din lumea oamenilor.Cred ca societatea ar trebui sa ajute persoanele sa treaca peste momentele "negre" din viata lor,dar sa nu-i critice sau sa-i acuze in ceva,cind deja totul e prea tirziu...


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p

Mesaj editat de către BuRniNg_RoSe - Joi, 2008-05-22, 11:31 PM
 
SOADFanData: Vineri, 2008-05-23, 4:29 PM | Mesajul # 5
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 28
Reputaţie: 2
Status: Offline
BuRniNg_RoSe,de acord 100%!
Nu s-ar fi gindit la aceasta numai omul cu "inima de fier"...insa s-o faka o pot numai cei cu curaj mare...iar din curiozitate fata de ceea ce-i mai departe se poate sinucide numai un prost.Cred ca intradevar savirshesc aceasta cei mai slabi...ce si-au pierdut sensul vietii si nu au putere si vointa sa treaca de probleme...sau se sinucid si altii pentru a demonstra ceva societatii...e o problema acuta acum in rindul adolescentilor...si nu numai...


fUcK aLL!
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-23, 4:42 PM | Mesajul # 6
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Quote (SOADFan)
o pot numai cei cu curaj mare... (...) savirshesc aceasta cei mai slabi..

Nu te contrazici? Eu cred ca doar cei curajosi pot face asta!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-05-23, 5:22 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
sau si cei lasi suspect

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-23, 7:22 PM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Quote (White_Tiger)
Eu cred ca doar cei curajosi pot face asta!

Eu sunt de aceeasi parere.
Ironia sortii:am ajuns sa ne temem mai tare de viata,decit de moarte sad


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-05-24, 7:31 AM | Mesajul # 9
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Darksymphonie, Eu nu prea inteleg termenu de lash! un om fricos? de ce se teme?! De viatza (cum zicea si Olesea) ... mda ..!

(Mda, knd vad in fiecare zi cum cate o persoana se sinucide (una, doua, zece, douazeci). Ah! Cik in Frantza, cea mai mare rata de sinucidere e in ajunul Pastelui si Craciunului, cand lumea sarbatoreste, deoarece sunt persoane singure care nu rezista.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
suslikData: Sâmbătă, 2008-05-24, 5:48 PM | Mesajul # 10
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
oameni proshti sunt cei care o fac ... dar totzi neam ghindit la asta makar odata dry dry

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
DarksymphonieData: Sâmbătă, 2008-05-24, 7:25 PM | Mesajul # 11
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
White_Tiger
sint oamenii care nu au curajul de a merge mai departe, cei care nu rezista piedicile vietii, au frica de viitor, nu vad iesire din situatie, nu au puterea de a mai merge mai departe si nu gasesc alta solutie decit sa-si puna capat zilelor....desi este mereu iesre din orice situatie daca ne gindim logic si profund...


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
BuRniNg_RoSeData: Sâmbătă, 2008-05-24, 11:26 PM | Mesajul # 12
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Quote (Darksymphonie)
sint oamenii care nu au curajul de a merge mai departe, cei care nu rezista piedicile vietii, au frica de viitor, nu vad iesire din situatie, nu au puterea de a mai merge mai departe si nu gasesc alta solutie decit sa-si puna capat zilelor....desi este mereu iesre din orice situatie daca ne gindim logic si profund...

Nu cred ca asta se numeste lasitate.E mai degraba "o viata" cu care persoana nu s-a asteptat niciodata sa se confrunte,sunt persoane care nu rezista si nu din cauza ca sunt fricoase ci din cauza ca le e prea greu sa traiasca cu o durere sau o dezamagire(uneori foarte puternica).
Eu cred ca oamenii care fac acest pas,din contra,au curaj.Eu intotdeauna m-am temut de moarte!

Quote (suslik)
oameni proshti sunt cei care o fac ... dar totzi neam ghindit la asta makar odata

Bucurati-va lume ca nu ati avut experiente atat de urite in viata(care abia se incepe),incit sa fiti gata sa parasiti aceasta lume,si bucurati-va ca poate aveti familie,prieteni,care va sunt aproape.Dar...nu toti au norocul nostru,nu cred ca suntem in masura sa-i judecam pe sinucigasi.Nimeni nu se va omori pur si simplu din cauza ca n-are ce face.Viata uneori e prea cruda!Prea...


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
suslikData: Duminică, 2008-05-25, 6:01 AM | Mesajul # 13
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
BuRniNg_RoSe, "Nimeni nu se va omori pur si simplu din cauza ca n-are ce face.Viata uneori e prea cruda!Prea... "
da nu intr-atit de cruda ca satzi bagi piciorul in tot ce sa facut pentru tine pina la virsta la care ai hotarit sa te sinucizi...Ladna se mai poate de intzeles pe cei care au motive mai mult decit serioase ... dar cum potzi intzelege emokizii sau suicidurile din dragoste ??? ASTA-I PROSTIE OMENEASKA.... ka pentru o fata sau un baiat care 100% nu te merita sa te omori.... killed sau kum o fetitza de 13 ani s-a spinzurat numai din kauza ca era marea fanata a trupei My Chemical Romance shi se lasa dusa da muzika lor .. astai timpenie... shi dac eshti intratit de prost sa o faci atunci fa-o jur ka n-o satzi para rau ..pur shi simplu no sa dovdeshti sa simtzi asta dry


Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
BuRniNg_RoSeData: Duminică, 2008-05-25, 9:15 AM | Mesajul # 14
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
suslik, Vezi care e diferenta??? Tu intelegi ca persoanele care se sinucid pentru nimic fac o prostie mare,dar ei asta nu inteleg,deaceea au nevoie de ajutorul altora,ajutor,pe care de multe ori nu-l primesc.
Va rog terminati sa-i judecat,oricum n-o sa-i mai intorci inapoi pe acei oameni.Pur si simplu daca stiti o persoana care are depresie,ajutati-o sa nu ajunga acolo unde au ajuns si ceilaltii,in sicriu...


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 11:38 AM | Mesajul # 15
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
BuRniNg_RoSe
vai si daca se sinucid fac la cineva o favoare? fac ei oare un bine? sa fim seriosi si sa ne gindim real la lucruri! ce rezolva ei prin asta daca isi pun capat zilele????Se spune ca e nevoie de curaj pentru a muri Eo spun ca trebuie curaj pentru a trai Si sti ca toti oameni mor dar nu toti oamenii traiesc si stiu ca e ff greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test! -trage singura din asta concluzii! nu toti oamenii traiesc ei poate si vor sa traiasca si altii isi pun capat zilelor...off... yes


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
Forum » EXTRA ROCK! » Paranormal » Sinuciderea
Search: