Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 1:58 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Sinuciderea - Page 2 - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » EXTRA ROCK! » Paranormal » Sinuciderea
Sinuciderea
BuRniNg_RoSeData: Duminică, 2008-05-25, 12:36 PM | Mesajul # 16
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Asa,eu am impresia ca multi de aici si-au facut concluzia ca sunt pentru sinucidere.NU E ADEVARAT!!! Eu consider sinuciderea cea mai mare greseala pe care o poate face omul,deoarece nu o mai poate repara.Tot ce am vrut sa spun e ca noua ne e usor sa-i judecam,sa-i criticam,cu toate ca nu avem nici-un drept s-o facem.Si in loc sa-mi explicati mie ca nu e bine sa te sinucizi,mai bine le-ati explica celor care sunt la un pas de a face asta.Nu eu am nevoie de lectii de viata.

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 2:03 PM | Mesajul # 17
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Tu cel mai mult le tii lor apararea smile te contrzici pe tine insati lol

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
suslikData: Duminică, 2008-05-25, 2:38 PM | Mesajul # 18
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
Darksymphonie, is deacord cu tine

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
ilusion:bData: Duminică, 2008-05-25, 5:55 PM | Mesajul # 19
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
kred ka e o prostie sa te sinucizi!

Added (2008-05-25, 5:55 Pm)
---------------------------------------------
tre sa fii on bolnav mintal...


Fucking Life!!!
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-05-25, 6:24 PM | Mesajul # 20
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
sinuciderea este kauzata de o oarba dezamagire in viata,,acei ce se sinucid sunt lasi??poate e cea mai simpla kale de evadare dar intr-adevar e foarte greu sa faci asta.Tu ai incerkat vreo data sa faci asta??de ce nu ai fakut-o?Pu ka ai fost las?Nu,,pentru ca nai avut kuraj
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 6:31 PM | Mesajul # 21
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
nu am facut asta pt. ca nu se merita, ca din price problema gasesti iesire din situatie! nu se merita de a-si pune capat zilelor cind viata ti poate sa continue

ZzeFir- citeste ce am postat eo pe pagina precedenta poate vei intelege daca nu iate de mina cu BuRniNg_RoSe,


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-05-25, 8:07 PM | Mesajul # 22
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
Darksymphonie, sorry dar am recitit pagina anterioara de 3 ori si tot nu inteleg in msg de sus ce ai avut in vedere,,ce nu tio plashet?
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 8:46 PM | Mesajul # 23
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
ahhh...Zzefir....
Se spune ca e nevoie de curaj pentru a muri Eo spun ca trebuie curaj pentru a trai Si sti ca toti oameni mor dar nu toti oamenii traiesc si stiu ca e ff greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test! nu toti oamenii traiesc din cauza bolilor incurabile,accindente, sau a altor cauze serioasa pe linga faptul ca sint oameni care sint sanatosi si isi pun capat zilelor din cauza unor dezamagiri? sa fim serioasi fiecare are dezamagiri care mai dure aspre, sau mai putin simtite din cauza asta sa ne sinucidem?
mesajule cit se poate de usor cum sa til mai explic???? e mai orb cela care nu vrea sa vada smile


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-05-25, 8:50 PM | Mesajul # 24
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
Darksymphonie, akum am inteles doar k : kred k trebuie s ai kuraj si pu k sa parasesti lumea asta,,pu k nu e atit de simplu sa te sinucizi
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 9:00 PM | Mesajul # 25
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
ff greu te indopi cu pastile sau daca esti sadomazohist te inchizi in baie si iti tai vinele si simti cum iti curge din tine singele, sau cum te sufoc cu ajutorul uneu funii, sari de pe etaje ca omul-paianjeni ...
in fine cine ii pune ca sa se sinucida daca nu mentalitatea lor blolnava?


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
BuRniNg_RoSeData: Duminică, 2008-05-25, 10:28 PM | Mesajul # 26
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Quote (Darksymphonie)
Tu cel mai mult le tii lor apararea te contrzici pe tine insati

Prin ce eu ma contrazic???Spunind ca nu face sa-i judecam si dupa asta spunind ca eu cred sinucuderea o greseala??? Nici-un rind din mesajele mele scrise nu arata ca le tin apararea sinucigasilor,am spus doar ca ii inteleg,pentru ca singura am trecut prin situatii foarte complicate.
Imi interpretezi cuvintele gresit.
Quote (Darksymphonie)
ff greu te indopi cu pastile sau daca esti sadomazohist te inchizi in baie si iti tai vinele si simti cum iti curge din tine singele, sau cum te sufoc cu ajutorul uneu funii, sari de pe etaje ca omul-paianjeni ...
in fine cine ii pune ca sa se sinucida daca nu mentalitatea lor blolnava?

M-ai dat gata cu mesajul asta biggrin Sincer...mi se pare o aberatie totala ceea ce spui. Daca consideri ca sa sari de pe o cladire e atat de usor,crede-ma ca nu e chiar asa,deoarece o data cu asta vei renunta la tot ce-ai avut pina in acea clipa.Iar pentru a depasi o situatie grea din viata trebuie tarie de caracter,ci nu curaj.De multe ori te-a ajutat curajul sa iesi dintr-o depresie???Nu prea cred...Mai gindeste ce spui,dar nu-i facea pe toti din jurul tau prosti.


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-05-25, 10:51 PM | Mesajul # 27
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
Quote (BuRniNg_RoSe)
M-ai dat gata cu mesajul astaSincer...mi se pare o aberatie totala ceea ce spui. Daca consideri ca sa sari de pe o cladire e atat de usor,crede-ma ca nu e chiar asa,deoarece o data cu asta vei renunta la tot ce-ai avut pina in acea clipa.Iar pentru a depasi o situatie grea din viata trebuie tarie de caracter,ci nu curaj.De multe ori te-a ajutat curajul sa iesi dintr-o depresie???Nu prea cred...Mai gindeste ce spui,dar nu-i facea pe toti din jurul tau prosti.

iak eu in deplin deakord!!! biggrin biggrin biggrin
 
DarksymphonieData: Luni, 2008-05-26, 5:42 PM | Mesajul # 28
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
tu iti interpretezi gresit cuvintele tale, de altfel esti inteleasa gresit smile si sa fim serioasi fiecare avem momente ff dificile si comlpicate in viata asta inseamna ca fiecare dintre noi trebuie sa-si puna capat zilelor? in + nu doar eo am asa parere smile

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
suslikData: Luni, 2008-05-26, 6:09 PM | Mesajul # 29
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
pe scurt din tot ce am citit aici am intzeles ca cel ce traieshte shi are curajul de a mai trai e SADO-MAZOHIST (shi asta e bine ) ear cel se sinucide e cel care nui place sado-mazo (i sens viatza ) shi nu vre sa fie ca toata lumea... Eu is deacord sa nu fiu ka toata lumea da nu prin retragerea de la Sado-mazo (cami place la nebunie ) DEACEEA FITZI SADO-MAZO biggrin biggrin

Added (2008-05-26, 6:09 Pm)
---------------------------------------------
intzeleg ca nu kiar la tema da asha mi-a venit biggrin


Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
BuRniNg_RoSeData: Marţi, 2008-05-27, 1:08 PM | Mesajul # 30
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Sa incepem cu asta ca eu mi-am exprimat opinia intr-un mod cit mai clar si simplu.Chiar nu e vina mea ca oamenii inteleg ce vor sa inteleaga.
In primul rind,nu chiar toti au probleme si momente dificile in viata.In al doilea rind,nu la toti probleme sunt intr-atat de grave incit incit sa faci acest pas.In al treilea rind sunt persoane puternice si slabe(moral,la caracter,etc.).
Quote (Darksymphonie)
fiecare avem momente ff dificile si comlpicate in viata asta inseamna ca fiecare dintre noi trebuie sa-si puna capat zilelor? in + nu doar eo am asa parere

De ce intrebi daca toti trebuie sa se sinucida daca citeva persoane au hotarit sa fac asta??? Fiecare are capul sau pe umere,iar ceea despre ce noi discutam acum tine de fiecare persoana in parte.Toti avem viata noastra si suntem in masura sa decidem si singuri ce sa facem cu ea.REPET:Eu nu sunt pentru sinucidere,nu o incurajez, dar nu-i judec pentru ca nu am nici-un drept,cine sunt eu aici ca sa le zic is prosti ei sau nu.Nu-mi place sa se amestece nimeni in viata mea si la rindul meu respect si eu aceasta conditie.


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
Forum » EXTRA ROCK! » Paranormal » Sinuciderea
Search: