Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 9:51 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Alternosfera - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Rock! » Trupe din Republica Moldova » Alternosfera (Alternative)
Alternosfera
SOADFanData: Vineri, 2008-05-09, 7:13 PM | Mesajul # 1
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 28
Reputaţie: 2
Status: Offline
Alternosfera este o formaţie de rock alternativ, din Chişinău, Republica Moldova fondată la 13 decembrie 1998, activă în prezent, a cărei componenţă îi cuprinde pe Marcel Bostan - voce, Max Poporski - tobe, Victor Coşparmac - bas, Sergiu Aladin - chitară, Marin Nicoară - chitară, Vitalie Chian – clape.

Prima lor repetiţie a avut loc pe 13 decembrie 1998. Ulterior, la 23 noiembrie 1999 Alternosfera susţine primul concert, în Chişinău. În 2001, formaţia realizează primele înregistrari demo, iar în 2002 au loc înregistrari demo şi la Bucureşti.

Discografie
"Orasul 511"-2005
"Visatori cu plumb in ochi"-2007


fUcK aLL!

Mesaj editat de către SOADFan - Vineri, 2008-05-09, 7:15 PM
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-09, 7:36 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
mMmMmMm, nu cred ca am cuvinte despre piesele lor, mai bine le ascult si tac!
Nu pot sa zic cateva piese care-mi plac de la ei, pentru ca e una din putinele formatii la care-mi plac toate piesele!

Sper sa ajung la concertu de pe 18!:)!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Sâmbătă, 2008-05-10, 11:50 AM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
O da Alternosfera RULZZZZZ sint super! bravo baietilor, respect pt ei, they rock !!!
ei se numara una printre trupele mele preferate, toate cintecele lor imi plac, paraoxurile lor rup, de la ei am inceput sa iubesc paradoxurile, versurile lor sint ff puternice ce pot ajunge pina in suflet:)
bravo baietilor sint super!
Respect lor si celor ce asculta Alternosfera:)


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
SOADFanData: Sâmbătă, 2008-05-10, 1:26 PM | Mesajul # 4
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 28
Reputaţie: 2
Status: Offline
sunt cei mai buni in moldova...sigur dupa zdubi smile

fUcK aLL!
 
DarksymphonieData: Sâmbătă, 2008-05-10, 6:00 PM | Mesajul # 5
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
sint de parere ca zdupii sint dupa Alternosfera! ei (Alter.)sint mai rock si versurile sint mai aproape de suflet , ma rog asta e parerea mea smile

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-05-10, 6:09 PM | Mesajul # 6
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Dacă ar cânta acelaşi gen, aş putea să spun care/cine e mai "sus"! Dar aşa, nu ştiu după ce pot aprecia! După popularitate? după longevitate?

Vreau mult la concert! Cum zicea şi villmon, măcar să sar la balcon biggrin


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
dEaD_fArTData: Luni, 2008-05-12, 0:15 AM | Mesajul # 7
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 22
Reputaţie: 1
Status: Offline
hm....Alternosfera...cindva ii adoram...acum...in genere imi plac...versurile ating....shi ritmul lor,muzica e buna) doar ca deja ascult ceva mai tare....)) da asha e una din cele mai fine grupe din moldova....zdupii nu-mi plac...nush de ce dar...inainte cintau ceva mai bine...inainte aveau mai multzi fani...cintau hard rock pare mi se...acum...nu-mi prea place stilul lor...ei dar e parerea mea...

неформалка,ненавижу токио хотел...не люблю эмо...люблю людей,люблю когда их нет !! солнце-грёбаный фанарь,луна-детя ночи !
 
RocK_prInCeSsData: Luni, 2008-05-12, 7:10 PM | Mesajul # 8
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 8
Reputaţie: 2
Status: Offline
dEaD_fArT, wink ys deakord )

Gothic crAzy...

† x..RocK prInCeSs..x †

Не бойся смерти, пока мы живы - ее нет, когда она придет - нас уже не будет)

 
dEaD_fArTData: Luni, 2008-05-12, 7:49 PM | Mesajul # 9
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 22
Reputaţie: 1
Status: Offline
hm...)) mie-mi place avatarka ta...o am shi eu pe undeva pin comp ...

неформалка,ненавижу токио хотел...не люблю эмо...люблю людей,люблю когда их нет !! солнце-грёбаный фанарь,луна-детя ночи !
 
ZzeFirData: Marţi, 2008-05-13, 3:15 PM | Mesajul # 10
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
heh iak amu askult ploile nu vin imi place kinteku asta sunt unele kintece boone,,dar numi place la ei atitudinea lor fata de publik
 
White_TigerData: Marţi, 2008-05-13, 4:01 PM | Mesajul # 11
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
ZzeFir, Hm, cum se comportă cu publicul? Despre ce zici?

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
RocK_prInCeSsData: Marţi, 2008-05-13, 8:56 PM | Mesajul # 12
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 8
Reputaţie: 2
Status: Offline
dEaD_fArT, tongue

Gothic crAzy...

† x..RocK prInCeSs..x †

Не бойся смерти, пока мы живы - ее нет, когда она придет - нас уже не будет)

 
ZzeFirData: Marţi, 2008-05-13, 11:24 PM | Mesajul # 13
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
White_Tiger, zik k prea ei se kred,adik au moolti fani dar foarte reci sunt ku pooblikul si kam atitudine aiurea eu kred,altii se bookura la toti fanii da astia,,si ink biletele la koncertele lor kam ...
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-05-16, 1:09 PM | Mesajul # 14
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
cine stia ca Macel Bostan-solistul trupei se teme de fani? ca el se teme de obsesia fanior?
de aia asa se comporta:) cum sint fabele dupa tokio hotel asa si sint si dupa Altenosfera si are frica de crizele fanilor... yes


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
ZzeFirData: Vineri, 2008-05-16, 2:55 PM | Mesajul # 15
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
Darksymphonie, ku kit mai inaccesibil va fi ku atit mai turbati fani va avea
exemplu Corbus Albus ei sunt deskisi spre fani ,nu se tem la nivel normal komunika,pe strada se saluta fara de genu "eu deam is star,sha k eu ku oameni simpli nu vb"
aici deja depinde de moral
 
Forum » Rock! » Trupe din Republica Moldova » Alternosfera (Alternative)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: