Login form

Search

Our poll

Ce soft folositi pentru comunicare?
Răspunsuri în total: 237

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 12:21 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

GM şi Z&Z în accidente - Page 2 - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Rock! » Ştiri » GM şi Z&Z în accidente
GM şi Z&Z în accidente
White_TigerData: Vineri, 2008-06-06, 6:36 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Formatia de rock Gandul Matei a fost implicata intr-un accident rutier in aceasta dimineata la 15 km de Piatra Neamt.
Membrii trupei au suferit diverse leziuni dupa ce microbuzul in care se aflau a derapat de pe sosea din cauza ploii. Trei membri ai formatiei se afla internati in sectia ortopedie a spitalului de urgenta din Piatra Neamt cu fracturi ale membrelor superioare si inferioare. Igor Cristov are o coasta rupta, iar Sergiu Iarovoi si managerul formatiei, Victor Medinschi au suferit comotii cerebrale. Liderul celor de la Gandul Matei, Nicu Tarna nu se afla in microbuz (weird)

Trupa urma sa sustina un concert la Cluj-Napoca in cadrul Festivalului International de Film Transilvania.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Marţi, 2008-06-10, 10:46 AM | Mesajul # 16
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
PeekAbOO, Păi, depinde de operatori, Prime (singurii cu licenţă de transmitere pe teritoriul Moldovei din cate ştiu) am observat că arată festivitatea de deschidere (am văzut la câteva meciuri). Eu văd si TVR pentru că-s în zona de acoperire biggrin , dar de obicei bagă reclamă si emisiuni gen Euro Star, Euro Show, Euro Bla Bla Bla!
++++++++++++++++++++++++++++++
Zdob si Zdub a pierdut 50.000 de euro in accident
Asta nu inseamna, insa, ca daca mergeti la Vadul lui Voda (locul in care s-a produs accidentul) aveti sansa de a gasi bancnote pe camp.
Suma de 50.000 de euro este o estimare preliminara a daunelor materiale suferite de catre formatia Zdob si Zdub din cauza accidentului, conform unui comunicat postat pe site-ul formatiei.
Astfel, in afara ranilor suferite de membrii trupei, acestia s-au ales cu instrumentele muzicale deteriorate si au ramas fara microbuzul cu care se deplasau la concerte, autovehicolul nemaiputand fi reparat.
In plus, grupul Zdob si Zdub a fost nevoit sa-si anuleze patru concerte: pe 7 iunie, formatia era asteptata de 5000 persoane la sarbatoarea companiei `Kievstar` in Kiev, Ucraina; duminica, 8 iunie – de 20.000 persoane din diaspora romaneasca si moldoveneasca, in Torino, Italia; luni, 9 iunie, membrii Zdob si Zdub aveau programat un concert in cadrul traditionalului Festival Tuborg, Bucuresti, Romania, iar marti, 10 iunie, ar fi trebuit sa cante la `Hard Rock Café`, din Bucuresti.

Trupa Zdob si Zdub a fost implicata intr-un accident rutier in noaptea dintre 6 si 7 iunie, la 25 km de Chisinau, la ramificarea Vadul-lui-Voda. Microbuzul in care se aflau membrii grupului s-a rostogolit de cateva ori.

Zdubii s-au ales cu taieturi din cauza geamurilor sparte, cu contuziuni si vanatai. Sunetistul Ion Moraru a avut de suferit cel mai mult, avand clavicula fracturata si 5 suturi pe cap. El va ramane internat pentru o perioada de cel putin o luna.

Ceilalti membri ai formatiei au fost externati din spital duminica.

Bestmusic


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Marţi, 2008-06-10, 4:00 PM | Mesajul # 17
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Cei doi membri ai formatiei Gandul Matei (bateristul Iurie Berdea si trompetistul Ghenadie Cazacu) care au fost raniti in accidentul rutier produs langa Piata Neamt au fost operati in aceasta dimineata.
Bateristul Iurie Berdea a suportat o interventie la mana, iar chitaristul Sergiu Rusu la picior. Muzicienilor le-au fost implantate tije si suruburi pentru a le fi fixate oasele fracturate.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
PeekAbOOData: Marţi, 2008-06-10, 9:59 PM | Mesajul # 18
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 90
Reputaţie: 4
Status: Offline
Sper sa sa faca bine :-<

Năstruşnic monstru! Auzi, să vadă o minune intr-un biet beţiv!

[J'irai chercher ton coeur si tu l'emportes ailleurs...]

 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-06-28, 1:47 PM | Mesajul # 19
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Varianta oficiala de pe site-ul oficial al formatiei Gandul Matei: http://www.gandulmatei.md/ro

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
gastukData: Joi, 2008-11-06, 11:57 AM | Mesajul # 20
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 96
Reputaţie: 4
Status: Offline
daa....ceva interesanT............dar bine k no....fost mai raU

Prea frumoS ka sa Fie adeVaraTT........
 
Forum » Rock! » Ştiri » GM şi Z&Z în accidente
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: