Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Miercuri, 2024-05-08, 11:19 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Red Hot Chili Peppers se despart temporar - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Rock! » Ştiri » Red Hot Chili Peppers se despart temporar
Red Hot Chili Peppers se despart temporar
White_TigerData: Joi, 2008-05-22, 5:38 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Red Hot Chili Peppers se despart temporar

Trupa Red Hot Chili Peppers s-a destramat pentru cel puţin un an, a declarat solistul Anthony Kiedis pentru Rolling Stone Magazine.
Artistul a mentionat ca fiecare component doreste sa isi acorde mai mult timp in plan personal. Astfel, Kiedis ca petrece mai mult timp cu familia, in timp ce Flea si John Frusciante se vor implica in proiecte muzicale individuale.
"Ne despartim pentru moment. Ne-a luat foarte mult timp sa terminam Stadium Arcadium (aparut in 2006). A fost un efort mare, precedat de alte doua - Californication (1999) si By the Way (2002). Apoi am fost in turneu, pana la sfarsitul anului trecut. Am stabilit ca nu vom face nimic legat de Red Hot Chili Peppers pentru cel putin un an", a spus cantaretul.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Joi, 2008-05-22, 6:00 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
pacat….imi place ff mult cum ei cinta…pe buna imi pare rau…

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-05-24, 7:11 AM | Mesajul # 3
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Foarte multi fani ai trupei Red Hot Chili Peppers au trimis scrisori la redactiile diferitelor metalzine-uri americane si britanice, cerandu-le acestora sa ii convinga pe componentii trupei sa renunte la decizia de a se desparti.
Red Hot Chili Peppers au cel mai talentat chitarist din lume, scrie un fan.
Nu cred ca este momentul sa se desparta. Mai au multe de oferit, spune alt ascultator al formatiei Red Hot Chili Peppers.
Trupa Red Hot Chili Peppers s-a destramat pentru cel putin un an, a declarat solistul Anthony Kiedis pentru Rolling Stone Magazine.
Artistul a mentionat ca fiecare component doreste sa isi acorde mai mult timp in plan personal.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Sâmbătă, 2008-05-24, 11:38 AM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
sint total de accord cu fanii trupei respect yes

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
PeekAbOOData: Marţi, 2008-06-10, 2:58 AM | Mesajul # 5
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 90
Reputaţie: 4
Status: Offline
Si eu sunt de acord cu fanii, dar ar trebui totodata sa-si inteleaga si "idolii" pentru ca au depus intr-adevar un efort. Imi place super mult noul (care nu mai e chiar atat de nou) album "Stadium arcadium". In plus, nici membrii trupei nu cred c-ar trebui sa sublinieze chiar atat de mult faptul ca trupa se "dastrama" pentru ca tot ei zic ca e temporar : doar pentru un an. Ar trebui sa-si imagineze ca e "o pauza de-o cafea" in care saracii fani nu vor mai auzi nimic de trupa, nu vor mai avea nici concerte, pentru ca regasirea sa fie mai frumoasa ^__^
Oricum RHCP sunt foarte tari!!! Una dintre trupele mele preferate dintotdeauna!


Năstruşnic monstru! Auzi, să vadă o minune intr-un biet beţiv!

[J'irai chercher ton coeur si tu l'emportes ailleurs...]

 
White_TigerData: Marţi, 2008-07-01, 7:34 PM | Mesajul # 6
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Formatia Red Hot Chili Peppers s-a razgandit in ce priveste decizia de a lua o pauza de activitate.

Red Hot Chili Peppers vor aborda insa o noua directie muzicala in ceea ce priveste viitorul lor album de studio. Rockerii au ales drept producatori ai viitorului LP pe componentii duo-ului francez dance, Justice.

Xavier de Rosnay si Gaspard Auge vor produce viitorul material discografic RHCP, desi nu au mai facut acest lucru pentru nici un alt artist, mentioneaza The Sun.

Albumul de debut intitulat + al celor de la Justice , aparut in 2007, a fost nominalizat la Grammy in acest an in cadrul categoriei Best Electronica Album, iar piesa D.A.N.C.E. a intrat in cursa pentru Best Dance Recording si Best Video.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
FieldzyData: Marţi, 2008-07-01, 10:08 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Nu ma intereseaza nici daca se despart nici daca se nu se despart.faca ce-or vrea.

F*cK You AlL!!!
 
White_TigerData: Miercuri, 2008-11-12, 3:38 PM | Mesajul # 8
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Formatia Red Hot Chili Peppers ar putea lua parte alaturi de Guns N' Roses la un concert caritabil care va avea loc in luna iulie 2009, a anuntat liderul formatiei The Alarm.

Red Hot Chili Peppers, ca de altfel si Guns N' Roses, sunt deocamadata in faza de negocieri cu organizatorii evenimentului.
:):)


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Forum » Rock! » Ştiri » Red Hot Chili Peppers se despart temporar
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: