Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Luni, 2024-04-29, 7:43 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Sex Oral - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » EXTRA ROCK! » Dragoste » Sex Oral
Sex Oral
Pro sau contra?
1. Pro [ 5 ] [83.33%]
2. Contra [ 1 ] [16.67%]
3. Nu shtiu [ 0 ] [0.00%]
Answers total: 6
FieldzyData: Sâmbătă, 2008-06-07, 1:02 PM | Mesajul # 1
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
CUNNILINGUS Este o varietate de SEX ORAL care implică un contact al gurii cu organele genitale feminine. Termenul previne din combinarea a două cuvinte latine: cunnus, care înseamnă vulvă, şi lingere, care înseamnă a linge. Cunnilingus este considerat de multe femei ca fiind cel mai eficient mijloc de stimulare sexuală. Unele spun că este singura cale pe care pot ajunge la ORGASM.
Cunnilingus nu este agreat de toate femeile, dar se pare că în ultimii cincizeci de ani este tot mai mult acceptat. În cadrul unui cuplu de lesbiene, este principala sursă de satisfacţie sexuală. Un indiciu al acceptabilităţii tot mai mari a cunnilingusului se poate vedea în compararea datelor culese de Alfred Kinsey în anii 1940 cu cele ale altor cercetători, din anii 1970 şi 1980. De exemplu, printre femeile căsătorite cu studii superioare rata de acceptare a procedeului a urcat de la 58% la 72%.
Multe cupluri consideră cunnilingus ca fiind foarte preţios pentru stimularea şi satisfacerea femeii în perioadele în care bărbatul-partener are probleme temporare cu obţinerea erecţiei. În unele cazuri, cunnilingus este preferat de femeile care tocmai au născut, până când zona vaginală este complet vindecată.
Pentru cele mai multe femei, senzaţia principală dată de cunnilingus vine din stimularea CLITORISULUI de către partenerul care linge zona cu mişcări lente sau rapide. Dar pentru altele această stimulare poate fi mult prea intensă, cazuri în care bărbatul ar trebui să îşi concentreze activitatea pe părţile laterale ale zonei clitoridiene. Dacă clitorisul femeii este suficient de alungit în timpul excitării, partenerul poate să şi sugă. Zona din jurul clitorisului, în special labiile, este adesea o sursă de atenţie în timpul procedeului de cunnilingus şi poate fi de asemenea linsă şi trasă cu blândeţe cu gura. Senzaţia individuală a femeilor prezintă o plajă întinsă şi de aceea este imperativ ca partenerii să discute mai întâi care zone oferă senzaţii plăcute sau neplăcute persoanei care receptează cunnilingusul.
Multe femei declară că este foarte iritantă barba pe care o au bărbaţii la sfârşitul zilei, când se angajează în actul sexual. Această „mirişte” poate fi extrem de neplăcută pentru unele femei, dar pentru altele senzaţia bărbii partenerului poate fi foarte excitantă.
Multe persoane au primit în copilărie mesajele subtile care asociază organele genitale şi zonele din jurul lor cu murdăria. Cei mai mulţi adulţi par să fi trecut peste aceste asocieri, dar din timp în timp mirosul zonelor vaginale poate să întărească prejudecăţi timpurii. După o spălare normală, de rutină, zona vaginală nu ar trebui să aibă un miros neplăcut. Dacă acesta există totuşi, femeia ar trebui să consulte un ginecolog.

FELAŢIA Este o formă de SEX ORAL. Termenul de „felaţie” derivă din verbul latin fellare, care înseamnă „a suge”. Există mulţi termeni peiorativi cu acelaşi sens. Felaţia a devenit astăzi mult mai acceptată decât era în secolul nouăsprezece, când era considerată o „perversiune”. În 1983, o echipă de cercetători a relatat că 90% din cuplurile studiate s-au angajat în felaţie la un moment dat al relaţiei lor. Raportul Ianus (bazat pe un eşantion la nivel naţional) a arătat că 88% din bărbaţi şi 87% din femei au declarat că sexul oral este „foarte normal” sau „în regulă”.
Felaţia implică stimularea sexuală a penisului partenerului cu ajutorul gurii şi/sau a limbii. Ea se poate limita la lingerea sau sugerea vârfului penisului, sau penisul poate fi luat în gură în întregime. Stimularea este efectuată de către lingerea penisului sau de mişcarea în sus şi în jos a gurii (prinse strâns în jurul penisului).
În funcţie de dorinţa partenerei, partenerul-bărbat va ejacula în gura partenerului, sau se va retrage înainte de ejaculare. Felaţia pare să fie nu numai foarte excitantă pentru bărbat, ci şi pentru persoana care o efectuează. Ea poate să facă parte din procesul PRELUDIULUI care va duce la CONTACTUL SEXUAL, sau poate să se termine ea în sine cu o EJACULARE.
Deoarece ejacularea de spermă în gura partenerei poate pune riscuri de SIDA sau de alte BOLI CU TRANSMITERE SEXUALĂ, este important ca în timpul felaţiei să se folosească PREZERVATIVE nelubrifiate, în cazul în care femeia nu are o încredere absolută în partenerul ei ca urmare a unei relaţii monogame de lungă durată. Retragerea penisului înainte de ejaculare nu este suficientă, deoarece câteva picături pre-ejaculatorii de spermă vor apare în timpul stimulării penisului. Şi acestea pot să poarte o infecţie cu HIV.
.....
asta asha ca informatzie smile
Eu sunt Pro!!!


F*cK You AlL!!!
 
ZzeFirData: Sâmbătă, 2008-06-07, 1:48 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
lol ce tema aici,,
nu sunt kontra ,insa depinde de persoane si stiu k unii intii il inceark pe asta,,pu k majoritatea kred k e mai sigur si blablabla,insa stiu kaz kind o domnisoara a ramas insarcinata dupa sex oral kiar fiind virgina s-a intimplat akolo akcident,eei

 
FieldzyData: Sâmbătă, 2008-06-07, 3:50 PM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
ZzeFir, cam yn ce mod a putut sa ramyna domnishoara yn urma sexului oral?potzi sa explici?

F*cK You AlL!!!
 
ZzeFirData: Sâmbătă, 2008-06-07, 4:05 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
Fieldzy, era ceea ce se numeste "daigralisi",,nu tin minte detalii precis da era ceva de genul k a nimerit pe ea sperma sau umblau ei akolo ink si ku un prezervativ,iak nu tin minte precis detalii si la urma urmei eu nam tinut luminarea
 
ilusion:bData: Sâmbătă, 2008-06-07, 4:21 PM | Mesajul # 5
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
ZzeFir, korekt spune Fieldzy,de la sex oral ni4dekum nu potsi ramiine insarcinat!!

Fieldzy
eu kred ka pe forumul asta nu trebuiesk asha topikuri..tu ce nu ai observat ka multa lume de ai4 nu au makar 16 ani?vreo 3-4 pers shtiu ce inseamna sex oral!unii ni4 sex nu shtiu ce inseamna lol


Fucking Life!!!
 
FieldzyData: Sâmbătă, 2008-06-07, 4:25 PM | Mesajul # 6
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
ilusion:b, lasa sa se ynvetze...eu la 15 ani shtiam ce-i asta sex oral shi totu'.
dar tu ce parere ai?


F*cK You AlL!!!
 
ilusion:bData: Sâmbătă, 2008-06-07, 4:31 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
Fieldzy, pro klar lukru!!

Fucking Life!!!
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-06-07, 4:38 PM | Mesajul # 8
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
ZzeFir, Eh, au fost cazuri in care fetele se masturbau si ramaneau insarcinate, pentru ca anumiti baieti au lasat sperma acolo!. Asta deja depinde de caz si de o probabilitate .... mica!

Cat de sex oral, eu sunt pro! smile


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
FieldzyData: Sâmbătă, 2008-06-07, 4:40 PM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Iauite totzi accepta sexul oral...
Dar cine facut???Ian spunetzi acuma... smile


F*cK You AlL!!!
 
ilusion:bData: Sâmbătă, 2008-06-07, 4:43 PM | Mesajul # 10
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
mi-e nu-mi place eu sa fak!da' mie sa-mi faka da! smile

Fucking Life!!!

Mesaj editat de către ilusion:b - Sâmbătă, 2008-06-07, 4:59 PM
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-06-07, 4:55 PM | Mesajul # 11
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Fieldzy, Mda, eu nu am experienţă, încă! So ... can't say nothing!

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ZzeFirData: Sâmbătă, 2008-06-07, 5:00 PM | Mesajul # 12
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
ilusion:b, lol,eu tot kam mam gindit k tema asta aici nu kam la lokul ei,,pu k majoritatea userilor sunt sub 16
 
FieldzyData: Sâmbătă, 2008-06-07, 5:05 PM | Mesajul # 13
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Las sa se informeze lumea.Ori faci discriminare de vyrsta?

ilusion:b, ehh egoista eshti tu!!!


F*cK You AlL!!!
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-06-07, 5:08 PM | Mesajul # 14
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Fieldzy, peste 80% din fete's complexate de vârstă!

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ZzeFirData: Sâmbătă, 2008-06-07, 5:08 PM | Mesajul # 15
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
ilusion:b, uuee ok
Fieldzy, nici o problema din partea mea
 
Forum » EXTRA ROCK! » Dragoste » Sex Oral
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: