Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 7:43 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Viaţa după moarte - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » EXTRA ROCK! » Paranormal » Viaţa după moarte
Viaţa după moarte
White_TigerData: Joi, 2008-05-22, 8:49 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Crezi ca există viaţă după moarte, ca există o altă formă de existenţă, sau existanţa noastră va continua în altă dimensiune?

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Joi, 2008-05-22, 8:56 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
nimeni nu s-a intors de acolo ca sa ne spuna ca exista viata dupa moarte sau in reincarnare..multi cred...

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Joi, 2008-05-22, 9:06 PM | Mesajul # 3
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Darksymphonie, TU ce crezi?

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Joi, 2008-05-22, 11:36 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Nu prea cred in viata dupa moarte.Cred ca lumea a nascocit asta pentru a se consola pe ei insisi. Probabil oamenilor le e placut sa se aline cu gindul ca moartea e doar un nou inceput.

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-23, 12:39 PM | Mesajul # 5
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Quote (BuRniNg_RoSe)
sa se aline cu gindul ca moartea e doar un nou inceput.

La asta ma gandeam si eu... oamenii sunt cei capabili sa-si dea seama de inceputul si sfarsitul existentei lor, si evident... nu fiecare poate accepta faptul ca daca moare nu e rasplatit cu nimic altceva decat .. nimic!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
impending7xdreadData: Vineri, 2008-05-23, 12:56 PM | Mesajul # 6
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 35
Reputaţie: 3
Status: Offline
mintea omului poate tare departe sa mearga...

de fapt eu tot nu prea cred in asha kestii...
spre exemplu reincarnarea...dak tu eshti destinat pe lume p/u ca sa faci ceva skimbari...atunci tu nu vei muri...p/u k ai o misiune oarecare..dar cind se incepe vorba despre asha kestii k:"iata a murit..s-a reincarnat p/u k nu shi-a dus misiunea pina la capat.." apoi kiar k nu mai cred in reincarnare...shi apoi se spune k omul poate sa se reincarneze in orice...in animale,insecte..in plante...nu,care-i pontu din asta?...eu kiar k nu intzleg...ce skimbare vei face dak eshti o planta..care poate sa fie strivita in orice moment;o insecta..care poate fi omorita la fel in orice moment;un animal..care poate fi sacrificat p/u a fi folosit in mincare...sau pur shi simplu din placerea de-a omori..nu cred k este vre-un mare sens in asta...
omul spune asha lucruri..p/u a crea mistere pe lume...k dak nu vor persista mistere...viatza pur shi simplu nu va fi interesanta...dar,p/u ce sa faci asha tip de mistere...dak sunt fara raspuns...
kiar shi kestia asta k religia...cind eram mik credeam in tot...dar acum kiar am mari dubii in privintza la tot ce tzine de religie...oricum...omul a facut "Evanghelia",de ce din urma unui cioban trebuie sa alerge o gramazime de oi? doar kestiile astea nu-s constatate...
in popi,eu spre ex..de loc nu cred...shi-i k bredu ista?...te duci la spovedanie...shi el intr-un fel sau altul itzi preia toate pacatele asupra lui shi tu devii pur k apa din izvor...mey...eu mor de ris de asha kestii... dry dar cel mai tare ce ma deranjeaza este faptul k cea mai mare parte din populatzie crede in asha ceva... dry eu intzeleg k fiintza umana trebuie sa creada in ceva...dar mai bine s-ar gindi singur la un lucru shi ar crede in el..decit sa creada in popi...cite posturi sunt...popii..k fetze bisericeshti ar trebui sa fie skeletzi...dar cind te uitzi la majoritatea din ei...observi...k abia sta haina pe ei...mereu e gata sa plesneask...ap ce credetzi k ei tzin kiar toate posturile...? biggrin da ei singuri nu cred nimic din ceia ce spun...

 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-05-23, 5:30 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
sincer..nu6..cred k nu...nu prea imi dau crezare aspura acestiu gind...

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-23, 6:37 PM | Mesajul # 8
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Darksymphonie, Si totusi? nu crezi ca ni se ofera prea putin? doar o viata, una care poate fi foarte ... uneori (eh, si buna alteori). Nici un putin de orgolliu ? biggrin

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Sâmbătă, 2008-05-24, 4:55 PM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
nu se spune degeaba :PROFITA DE VIATA ASA CUM ESTE CA DOAR UNE VEI AVEA!PROFITA DE EA! FAO CIT MAI FRUMOASA SI INTERESANTA! NUT-TI IROSI VIATA DEGEABA CA DOAR O VIATA AVEA!

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
suslikData: Sâmbătă, 2008-05-24, 5:49 PM | Mesajul # 10
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
nu cred in viatza dupa moarte .... killed

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-05-30, 3:14 PM | Mesajul # 11
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Traieste-ti viata ca si cum ar fi ultima zi biggrin smile

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
suslikData: Vineri, 2008-05-30, 3:42 PM | Mesajul # 12
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
Darksymphonie, sunt decord cu tine biggrin

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
PeekAbOOData: Joi, 2008-06-19, 10:39 PM | Mesajul # 13
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 90
Reputaţie: 4
Status: Offline
Sa vedem : ce este moartea? Moartea este...de gen feminin haha (glumeam) pai...nu ma pricep prea bine, dar cred ca este o trecere...la ce, nu stiu exact poate doar a trupului in nefiinta, sau a sufletului in absolut...daca ne gandim si la viata anterioara deja subiectul ma depaseste biggrin . Cu toate ca n-am crezut niciodata in viata anterioara si in viata dupa moarte, cred totusi in destin si predestinare si mai cred ca moartea trebuie sa se petreaca pt ca nimeni nu e perfect si n-are rost sa se umple lumea de imperfectiuni...defapt chiar daca nu ar exista moarte naturala sau din cauze medicale, tot s-ar omori oamenii intre ei, pt ca sunt prea rai, cruzi, fara suflet (unii dintre ei) . Iar la intrebarea "Ce credeti ca exista dincolo de moarte?" as raspunde ca vreau sa fie ceva de genul: v snap music booze chiar daca nu cred in existenta unei vieti dupa viata propriu-zisa. Am putea sa filozofam pana maine de dimineata pe tema asta si tot n-am epuiza-o, dar ma limitez sa zic ca omul e liber sa creada ce vrea si in ce vrea, fiecare crede ce vrea sa creada!

Năstruşnic monstru! Auzi, să vadă o minune intr-un biet beţiv!

[J'irai chercher ton coeur si tu l'emportes ailleurs...]

 
kanfetkaData: Vineri, 2008-11-14, 2:40 PM | Mesajul # 14
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 33
Reputaţie: 2
Status: Offline
9oo cred

wink


LiFe suCks
I wAnT tO FucK yOu, My deAr LiFe..
 
Gothic_FlowerData: Vineri, 2008-11-14, 5:58 PM | Mesajul # 15
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 68
Reputaţie: 5
Status: Offline
Eu cred!!!!^^

And if I bleed, I'll bleed,
Knowing you don't care.
And if I sleep just to dream of you
I'll wake without you there,
Isn't something missing?
Isn't something...
 
Forum » EXTRA ROCK! » Paranormal » Viaţa după moarte
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: