Login form

Search

Our poll

Ce soft folositi pentru comunicare?
Răspunsuri în total: 237

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 9:35 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Cavalerul negru / The Dark Knight (upcoming) - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » EXTRA ROCK! » Literatura, Filme si Arta » Cavalerul negru / The Dark Knight (upcoming) (Film: Actiune, Aventuri, Crima, Drama, Mister, Thriller)
Cavalerul negru / The Dark Knight (upcoming)
White_TigerData: Marţi, 2008-06-03, 2:36 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline

Batman isi continua razboiul impotriva faradalegilor. Cu ajutorul locotenentului Jim Gordon si al procurorului Harvey Dent, Batman vrea sa curete strazile din Gotham City de criminali. Supereroul va trebui sa lupte de aceasta data cu The Joker, care arunca orasul in anarhie. Sperantele locuitorilor terorizati se afla numai in Batman, dar va reusi acesta sa invinga mintea criminala a maleficului sau dusman?

Regia: Christopher Nolan
In rolurile principale: Heath Ledger, Christian Bale
Gen:Actiune, Aventuri, Crima, Drama, Mister, Thriller


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Marţi, 2008-06-03, 2:40 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Rock si punk pe coloana sonora The Dark Knight
Dark Knight este unul dintre cele mai asteptate filme ale verii, iar muzica din acesta nu se lasa mai prejos. Intr-un interviu acordar LA Times, compozitorii soundtrackului The Dark Knight (Hans Zimmer - Gladiatorul, Rain Man si James Newton Howard - Michael Clayton) au vorbit despre tema muzicala intunecata a noului film si despre lipsa romantismului din ea.

Toata lumea se gandeste la o tema muzicala melodioasa. Nu exista asa ceva. Am scos tot ce puteam scoate, pana am ajuns la doar doua note si cu astea ne-am jucat, a declarat Zimmer.

Directia muzicala este una ce aminteste de solistul Nine Inch Nails – Trent Reznor si de muzica punk. Tema muzicala asociata cu personajul negativ – Joker (interpretat de Heath Ledger) poarta o puternica amprenta de rock industrial, marturiseste compozitorul.

"Sunt german. Am lucrat cu trupe precum Damned si am reusit sa opunem muzical cele doua personaje principale – Batman si Joker. Intunericul este mai adanc din cauza luminii".

Dark Knight este ultimul film in care poate fi vazut actorul Heath Ledger, care a incetat din viata la varsta de 28 de ani pe 22 ianuarie 2008, in urma unei supradoze accidentale de somnifere.
Bestmusic


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ZzeFirData: Marţi, 2008-06-03, 2:40 PM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
hmm White_Tiger k sa nu facem tema la fiekre film eu am fakut o tema pu toate filmele si akolo se poate de diskutat fiekre in parte
 
Forum » EXTRA ROCK! » Literatura, Filme si Arta » Cavalerul negru / The Dark Knight (upcoming) (Film: Actiune, Aventuri, Crima, Drama, Mister, Thriller)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: