Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 5:19 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

10+ lucruri Altfel! despre mine - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Comunitatea Altfel! » Eu sunt Altfel! » 10+ lucruri Altfel! despre mine
10+ lucruri Altfel! despre mine
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-05-10, 7:30 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Deci, scriem 10, sau mai multe lucruri interesante despre nou, astfel ne vom putea cunoaşte mai bine smile

1. M-am născut pe 27 iunie, la ora 22:30 (până la 10 ani am crezut că la 22:00). A fost o naştere cu complicaţii, iar medicul a zis că 1 la 1000 de mame supravieţuiesc. Mă numesc Vitalie de la "viaţă".
2. Nickname-ul me frecvent pe net e format din cuvintele: "black angel, white tiger" (înger negru, tigru alb). Prima mea explicaţie a fost, că deşi par un înger (inocent, ce nu poate provoca rău), sunt unul negru, un tigru. Însă un tigru alb, un fel de... mască (?).
3. Îmi place zăpada. Îmi place să o ating, să o arunc, să fac bulgări pentru a-i sparge între degete mai târziu. Să topesc zăpadă pe palmă. Să prind fulgi de nea.
4. Dacă dau de un cântec nou ce-mi place mult, îl ascult până ce nu mai pot să-l ascult. Pofta îm vine după câteva luni.
5. Am acelaşi avatar pe Yahoo de pe 12 iunie 2007. E un trandafir roşu. Iubesc trandafirii albi.
6. Sunt foarte plictisitor, şi cunoscuţii ştiu asta
7. Îmi place să mă plimb prin ploaie. Când aud picăturile, ies în stradă şi alerg (sper să nu mă vadă cineva)
8. Mă sensibilizează unele piese atât de mult,încât pot să-mi cadă lacrimi. Cel mai mare efect au piesele Teodorovici.
9. E greu să mă convingi să fac ceva, când reuşeşti, nu mă poţi opri. Se trage in faptul că atunci când eram mic, mamei îi era foarte greu să mă roage să fac baie, însă după nu mai ieşeam din apă.
10. Am început să citesc de mic pentru că-mi plăcea mirosul cărţilor!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Duminică, 2008-05-11, 12:05 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
White_Tiger, Hm...interesante lucruri ne-ai povestit smile
10. Am început să citesc de mic pentru că-mi plăcea mirosul cărţilor!
m-ai dat gata cu fraza asta biggrin

Dupa parerea mea nu e bine sa te deconspiri si nici nu-mi place sa fac asta,dar...voi face o exceptie smile
1.M-am nascut pe 21 Februarie 1992 la ora 8:30 a.m.,aveam 2,2kg(nustiu pe cit e de interesanta aceasta informatie biggrin )Parintii mei nu se puteau hotari ce nume sa-mi dea,tata spunea-Gabriela,mama-Olesea,pina la urma am fost botezata Gabriela,dar toti ma numesc Olesea,straniu,nu? biggrin
2.Am trait o perioada in Ungheni si in 1999 m-am mutat cu traiul in Chisinau,insa sa fiu sincera Ungheniul imi place mai tare: e mai putin aglomerat,e mai curat as zice si oamenii parca sunt altfel smile
3.Imi place foarte mult ploaia,d-ce am motiv sa nu ies din casa smile
4.Sunt o persoana foarte prietenoasa,iubesc oamenii,dar animalele mai mult biggrin Nu iubesc certurile dar citeodata e imposibil sa le eviti,sunt timida(intr-o oarecare masura),isterica si impulsiva smile
5.Filmul preferat:Prison Break;imi place deasemenea de SpongeBob-mi se pare superfunny smile
6.Motto-ul meu:nu facea astazi ceea ce poti sa faci miine biggrin glumesc,nu am un motto pentru ca nu l-as putea respecta
7.Urasc scoala pentru ca consuma prea multa energie si timp smile Insa am si niste obiecte preferate:l.-romana,l-engleza,istoria,geografia,fizica si biologia,
8.Nu fumez,nu beau alcool(categoric nu beau),si cu atat mai mult nu ma droghez,nu am vicii si sper sa nu le am niciodata
9.Imi place sa dorm cu ursuletul meu de plus biggrin
10.De mica eram foarte rebela,iar parintii mei erau chemati in fiecare zi la scoala smile insa acum parca m-am mai cumintit.


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p

Mesaj editat de către BuRniNg_RoSe - Duminică, 2008-05-11, 12:07 PM
 
kiddaData: Marţi, 2008-05-13, 7:10 PM | Mesajul # 3
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 26
Reputaţie: 0
Status: Offline
BuRniNg_RoSe imi place motto-ul tau biggrin
hai sa incep si eu
1.M-am nascut pe 20 iulie, la 14:30,nimic interesat la nasterea mea nu s-a intamplat.
2.Am aflat de curand ca unii membrii din familie (buniicii) nu erau de acord cu nasterea mea,parintii mei fiind prea tineri. (mama 19 tata 22)
3.Mi-e teama de paianjeni,cat de mic ar fi. (nu radeti)
4.Sunt o maniaca a filmelor,as putea sa ma uit la 5 filme unul dupa altul ,si imi plac in special filmele cu Milla Jovovich
5.De cateva zile ascult intr-una Paramore.
6.Imi place engleza si a inceput sa-mi placa si mate.
7.Sunt obsedata de ideea de a vizita Anglia.(sper sa am ocazia asta curand)
8.Nu imi place sa-mi vada ceilalti lacrimile cand plang,urasc de-a dreptul acest lucru.
9.Nu pot merge spre scoala fara sa ascult muzica pe telefon.
10.Muzica lui Beethoven,ma linisteste de fiecare data cand sunt nervoasa.


zambeste! [:-x] nu poti cadea mai prejos de podeaua camerei [:-x]
 
dianaData: Joi, 2008-05-15, 3:27 PM | Mesajul # 4
New dark Angel Kid
Grup: Cercetaşi
Mesaje: 1
Reputaţie: 0
Status: Offline
...

1. m-am nascut pe 6 Mai '92 la 16.30
2. urasc florile rupte, soarecii si manelele
3. cartea preferata e "veronica se hotaraste sa moara"
4. zana maseluta (nick-ul meu) vine de la ...un carnaval de la gradinita
cred
5. sunt ce-a mai incapatanata persoana pe care o cunosc
6. imi place ploaia
7. sunt cercetas ("scout")
8. imi place sa merg cu cortul...sa stau cat mai mult timp in aer liber
9. imi place sa ma joc cu cei mici (copii).
10.am o catelusa frumoasa biggrin


didi
 
Cool_meNData: Joi, 2008-05-15, 8:59 PM | Mesajul # 5
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 13
Reputaţie: 0
Status: Offline
1.NU Sunt nascut pe 7 martie
2.NU Am nimic in comun cu nimeni.
3.NU Sunt ocupat.
4.NU Am timp liber niciodata.
5.NU Am loc liber in pat.
6.NU Sunt prietenos.
7.NU Iubesc fetele.
8.(probabil)NU Am violat pe nimeni.
9.NU Sunt RAU
10.NU E EXCLUS SI INVERSU LA "NU"
 
PeekAbOOData: Vineri, 2008-05-16, 8:39 AM | Mesajul # 6
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 90
Reputaţie: 4
Status: Offline
10. In momentul asta ascult Nightwish - Amaranth
9. Scriu dupa o noapte nedormita, petrecuta in fata calculatorului, cu buna mea prietena Catalina, scriind in limba engleza (as vrea sa cunosc mai multe limbi straine, printre care si portugheza, germana, rusa)
8.Eu...m-am nascut pe 29.7.1990 la ora 7:29 PM in Slatina, jud Olt, Romania si de atunci am schimbat vreo 10 domicilii datorita slujbei tatalui meu, el fiind politist...:-<
7.De cand ma stiu am fost timida si "in banca mea", iar cand eram mica preferam sa stau mai mult in casa (tv, carti). Pe masura ce-am crescut am incetat sa mai fiu fiinta aia antisociala, careia ii trebuia o perioada de timp sa se acomodeze cu noile cunostinte. Trecerea s-a facut totusi firesc. Acum pot spune ca am ramas timida in anumite privinte, insa am devenit o persoana deschisa, prietenoasa, sociabila care nu poate sa mai stea prea mult inchisa in casa (ador sa fac plimbari in natura, in special in padure!)
6.N-am fost niciodata indragostita pana acum, am avut un singur prieten, nu cred in dragoste la prima vedere si nici in lucruri perfecte (prin prisma imperfectiunii propriei persoane, nimic nu este perfect pe lume...) Si cand ma gandesc ca cineva zicea "sa-ti fie frica de lucrurile in care nu crezi..."
5.Am tot felul de obsesii: frica (de necunoscut -mai ales de mine-, de lifturi, de caini etc), muzica (cea mai buna modalitate sa ma trezesti e sa-mi pui o melodie preferata si sar imediat din pat; in plus fata de asta , singura modalitate in care stiu sa ascult muzica e "pe repeat": spre exemplu ascult aceeasi melodie de cand scriu mesajul asta si s-a repetat deja de vreo 4 ori),versurile, copacii, padurea, broscutele, proiectele la engleza (care trebuie sa iasa perfect!) si zambetele celor din jur (care trebuie sa fie tot timpul la locul lor, pe fata!)
4.Nu stiu sigur inca daca vreu sa ma casatoresc, dar sigur vreau sa am un copil si deja-i stiu si numele: Iris !
3.Am fost vegetariana un an de zile pentru ca eu consider ca oamenii n-ar trebui sa consume "cadavrele unor vietati ". M-am "reapucat" de consumat carne dupa o vizita la medicul de familie impreuna cu parintii mei disperati ca "fata lor nu mai mananca nimic"
2.Singurul lucru pe care-l urasc pe lumea asta e faptul ca unii oameni pot simti ura pentru altii. Eu nu pot avea sentimente negative in legatura cu nimeni si nimic...
1....si totusi asta nu ma impiedica sa ma consider un om pesimist intr-un ambalaj optimist...

Scris intr-o ordine descrescatoare a importantei, sa zicem...


Năstruşnic monstru! Auzi, să vadă o minune intr-un biet beţiv!

[J'irai chercher ton coeur si tu l'emportes ailleurs...]

 
ilusion:bData: Luni, 2008-05-26, 9:40 AM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
Cool_meN,

Quote (Cool_meN)
7.NU Iubesc fetele.

eek
eshti gey? wacko
:b


Fucking Life!!!
 
White_TigerData: Luni, 2008-05-26, 10:00 AM | Mesajul # 8
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
ilusion:b,
Quote (Cool_meN)
10.NU E EXCLUS SI INVERSU LA "NU"


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ilusion:bData: Luni, 2008-05-26, 12:10 PM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
White_Tiger
parq ynq nu m-am dezvatsat sa citesk....era o gluma(dak nu ai yntseles)


Fucking Life!!!
 
FieldzyData: Vineri, 2008-06-06, 11:32 PM | Mesajul # 10
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
1.M-am nascut pe 20 decembrie 1989,de 7 luni pt ca mama a facut efort fizic.
2.ymi cresc barba toata vara.
3.fumez dar vreau sa ma las
4.nu urasc pe nimeni,doar sunt indiferent fatza de unele persoane
5.ascult Parazitzii shi ma rup tare!!!
6.sunt pervers
7.mereu vin mai ynainte de timpul stabilit...nu-mi place sa fiu ashteptat shi nici sa ashtept pe cineva nu-mi place.
8.urasc persoanele fatzarnice
9.yn multe cazuri yncerc sa-mi creez o imagine de agresiv...
10. sunt yncapatzynat


F*cK You AlL!!!
 
PeekAbOOData: Vineri, 2008-06-20, 0:51 AM | Mesajul # 11
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 90
Reputaţie: 4
Status: Offline
Fieldzy, nu stiu daca se accepta sa comentez ce ai zis tu, dar nu ma pot abtine :P
Quote (Fieldzy)
ymi cresc barba toata vara

Asta-i funny ^__^ Chiar vreau sa vad ce-o sa iasa...o sa pui poze,nu? Si daca iti cresti barba inseamna ca nici parul n-o sa ti-l tunzi si asta e bine! \:D/ Oricum n-am inteles niciodata de ce se tund baietii...:P

Quote (Fieldzy)
sunt indiferent fatza de unele persoane

Indiferenta doare mai tare decat ura, asta am invatat!

Quote (Fieldzy)
sunt pervers

Ah, daca as putea sa mai adaug un lucru despre mine acela ar fi: nu-mi plac termenii "pervers", " a curge", "adanc". Atat cuvintele in sine, cat nici semnificatia lor.

Quote (Fieldzy)
o imagine de agresiv

Bine zis "o imagine"! Cred ca e doar atat, nu? Doar o imagine :P Pentru ca oamenii n-au cum sa fie agresivi si tu pari a "nice guy" smile


Năstruşnic monstru! Auzi, să vadă o minune intr-un biet beţiv!

[J'irai chercher ton coeur si tu l'emportes ailleurs...]

 
CenterfoldData: Joi, 2008-07-03, 10:05 PM | Mesajul # 12
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
1.m-am naskut pe 1 august '91
2.sunt foarte superstitioasa :nu ma intorc niciodata inapoi inainte de plecare,evit ca pisicile negre sa-mi taie calea (de fapt am 2 mate negre akasa:))
3.am alergie la cafeina
4. stiu sa conduc masina de la 14 ani (dar mai am un an de asteptat pana la carnet)
5.folosesc enervant de frecvent cuvantul-parazit "deci"
6. ador tenisul si mersul pe bicicleta
7. hobby:sa-mi stresez diminetile si noptile vecinii cu muzica data la maximum biggrin
8. alt hobby : lenevitul in pat pana tarziu dimineata (mda, doar in vacanta)
9.am schimbat pana acum 4 licee in capitala
10. imi plac scrierile lui Cioran, e unul din cei mai valorosi autori romani


 
gastukData: Vineri, 2008-11-07, 1:17 PM | Mesajul # 13
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 96
Reputaţie: 4
Status: Offline
1.m-am naskut pe 14 ianuarie de Sf.Vasile.....ceia ce ia determinat pe parintzi sa-mi puna acest nume(m-am naskut ku NUME)
2.imi place foarte mult iarna,zapada,bradutzul impodobit,Mosh Craciun shi alte chestii de genul acesta
3.ador sa desenez(ma pot lauda ka am terminat shkoala de piktura xD).........
4.ador muzica(pe linga rock askult shi clasika)
5. sunt o persoana prietenoasa...mereu doresk binele celor din juR.......shi mereu ma bukur de sukcesele loR...
6.imi place sa privesk ploaia la geam....sa aud stropii ei...
7.nu fumez,drogez sau ale chestii de genul acesta(alcool consum doar ocazional)
8.sunt un iubitor de ANIMEURI...
9.sunt o persoana kalma shi linishtita(kind trebuie)
10.sunt altfel fiindka fac parte din acest site......


Prea frumoS ka sa Fie adeVaraTT........
 
Gothic_FlowerData: Vineri, 2008-11-21, 7:27 PM | Mesajul # 14
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 68
Reputaţie: 5
Status: Offline
1.m-am naskut pe 08.12.92 la ora 17.30, dezvoltarea mea fiind de 7 luni (m-am naskut inainte de timp),deodata dupa nashtere am fost dusa in incubator ceea ce ma influentat psihik foarte tare,simt nevoia de intimitate, singuratate shi curatenie.....
2.nu-mi place sa fack ceea ce nu vreau,am nevoie de libertate...e un fel de anarhie, nu ma supun regulilor, fak ce vreu shi kand vreau.
3.sunt imprevizibila shi mereu altfel!...uneori linishtila alteori NU
4.sunt super indragostita de baieti!!!! da ma indragostesc greu shi pe mult timp))
5.sunt goth
6.sunt shi eu cam perversa da urasc ,,azabochinai''.
7.imi iubesc prietenii.
8.nu fumez, nu ma drogez, nu-mi pace sa beau...
9.imi place sa gindesc...
10.am skris mesajul ista la ora 19.26...sunt ALTFEL!!!!!


And if I bleed, I'll bleed,
Knowing you don't care.
And if I sleep just to dream of you
I'll wake without you there,
Isn't something missing?
Isn't something...
 
Forum » Comunitatea Altfel! » Eu sunt Altfel! » 10+ lucruri Altfel! despre mine
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: