Login form

Search

Our poll

Ce soft folositi pentru comunicare?
Răspunsuri în total: 237

Statistics

Altfel
Luni, 2024-04-29, 7:37 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Cinema Bizarre - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Formaţii rock » J-Rock » Cinema Bizarre (Glam-rock, new wave, J-Rock.)
Cinema Bizarre
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-23, 1:28 PM | Mesajul # 1
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
O dată cu lansarea primul album de debut pe insula cu denumirea Universal, trupa Germană Rock CINEMA BIZARRE au demonstrat publicului că ei sunt un nou act de notificare şi luare în seamă. CINEMA BIZARRE sunt întru-totul inspiraţi din mişcarea Pop-Rockul Japonez care este foarte populară la acest moment. Este evident că Manga Japoneză şi sitlul Visual Kei i-au inspirat pe Ciname Bizarre, fapt ce este demonstrat de stilul lor îndrăzneţ şi de numele lor de scenă unice.În primăvara anului 2007, Cinema Bizarre au început primele sale înregistări pentru albumul de debut. Trupa a înregistrat albumul său în diferite localităţi începînd cu: Berlin, London, Copenhaga şi Stockholm.Cîntecele din "Final Attraction" sunt excelent produse şi demonstrează definitiv că CINMEA BIZARRE nu este iarăşi o trupă cu sentimentalism ieftin. Cu intensul lor farmec şi cîntece atrăgătoare ei sunt destinaţi să captiveze fanii săi şi să ne răsplătească cu muzica lor încîtătoare. De eşti ori nu fan al CINEMA BIZARRE, sunt multe cîntece pe acest album care vă vor face să vă îndrăgostiţi de acest CD.
"Final Attraction" are o cale de a te împinge să-l asculţi întruna. Dacă ai fi fost destul de norocos să prinzi o privire al video-ului pentru single de debut "Lovesongs (They Kill Me)" te ve-i putea vedea pe tine însuţi cum cauţi şi alte piese de-a lor! Este foarte posibil ca după ascultarea a acestui PowerPop/Glam album ve-i vedea cum singur cînţi împreună cu cîntecele şi în secret savurezi întreg albumul. Cu denumirile de piese ca "She Waits For Me" (Ea mă aşteaptă pe mine), "Silent Scream" (strigăt încet) şi "Heavenset" (paradis) eşti expus sitlului lor. Single-ul curent al CINEMA BIZARRE "Lovesongs (They Kill Me)" nu este tipica Power Pop baladă, dar după audierea versurilor iar şi iar, tu înţelegi mesajul cîntecului. La aceasta ajută glasul senzual al principalului vocalist Strify care lasă pe ascultători să urmărească fiecare cuvînt care este pronunţat de gura sa. Acest album este exact ceea ce mulţi fani caută cînd este vorba de un excelent Power Pop/Glam Rock muzică, care desenează inspiraţie din multe elemente clasate din Rockul Japonez (J-Rock) spre New Wave şi Glam Rock.

Kiro spunea: "Fiecare din noi are preferinţele sale muzicale şi gusturi. Care rock, pop şi new wave, J-Rock (Rock Japonez) şi glam-rock noi le înbinăm în elemente individuale pentru muzica noastra"

Membrii Formatiei:
Strify-Principalul Vocalist;
Shin - toboşar;
Yu - ghitarist;
Luminor - Clape;
Kiro - basist.


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
Black_AngelData: Vineri, 2008-05-23, 4:59 PM | Mesajul # 2
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 87
Reputaţie: 7
Status: Offline
waaah iaka si mult asteptatii,la noi in Chisinau...

In wrilly I don't care what you think of me!!!
 
ZzeFirData: Vineri, 2008-05-23, 7:02 PM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
BuRniNg_RoSe, waaa perfekt sha is sooperi hands
Black_Angel, la noi??kind unde? eek

ati inteles k mie imi plak biggrin

 
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-23, 7:10 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Quote (ZzeFir)
la noi??kind unde?

Cum,nu stii??? Ei vor sustine un concert la noi in Chisinau,pe data de 24 octombire 2008.


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
ZzeFirData: Vineri, 2008-05-23, 7:20 PM | Mesajul # 5
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
BuRniNg_RoSe,ces de tormaz da maaari muuultumesk k atsi dzis
 
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-23, 7:24 PM | Mesajul # 6
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
ZzeFir, Nu mai esti tu asa smile Sa inteleg ca vei veni la concert?

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
ZzeFirData: Vineri, 2008-05-23, 7:28 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
BuRniNg_RoSe, dak nu uit,,sha k sami amintiti k eu sh asha pot
 
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-23, 7:35 PM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
biggrin Ok.

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
Black_AngelData: Vineri, 2008-05-23, 8:40 PM | Mesajul # 9
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 87
Reputaţie: 7
Status: Offline
tre de anuntat oamenii...de concert...k vad k nu pre se stie din pacate...

In wrilly I don't care what you think of me!!!
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-05-24, 7:28 AM | Mesajul # 10
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
HuH! Din cate am auzit eu, trebuia sa vina in martie.. da' nuj de ce s'o amanat! La inceput credeam, asa cum ziceau zvonurile, ca nu prea s'o cumparat bilete, k e km scump ... da' pe urma am vazut k si un concert din Romania e anulat (nuj sigur, da' aja tzin minte)!. Taks, dak sheva, fak subiect la Concerte!

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Sâmbătă, 2008-05-24, 10:11 AM | Mesajul # 11
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
White_Tiger, Dar mie mi se pare ca ei totusi au sustinut concertul in Romania(defapt nu sunt sigura).La noi s-a amanat concertul din cauza ca s-au vindut prea putine bilete.
Quote (White_Tiger)
Taks, dak sheva, fak subiect la Concerte!

Ar fi bine wink


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
DarksymphonieData: Sâmbătă, 2008-05-24, 11:48 AM | Mesajul # 12
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
cind ai venit ici pt. 1 data pai biletele costau de la 350-400 lei in sus...nu6 nu mi-as da osteneala sa plec la ei la cincert... caci voi avea senzatia ca voi pleca la th la niste noirlaituri fudge

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
BuRniNg_RoSeData: Sâmbătă, 2008-05-24, 11:03 PM | Mesajul # 13
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Darksymphonie, Ei inca nu au fost in Moldova,concertul care trebuia sa-l sustina pe 28 martie a fost aminat.
Quote (Darksymphonie)
voi avea senzatia ca voi pleca la th la niste noirlaituri

Pentru ce trebuie neaparat sa compari aceste 2 trupe?Nu au nimic in comun decit faptul ca sunt din aceeasi tara. Nu cumva ai fost deja la un concert Tokio Hotel,de o sa ai senzatia ca iarasi va trebui sa asculti asa ceva?Sau poate tu le cunosti creatia atat de bine incit poti sa-ti faci o concluzie despre ei???E si normal sa cinte un rock nu atat de turbat pentru ca muzica lor are si elemente pop.Inteleg ca nu-ti place aceasta formatie,dar parerea mea e ca nu trebuie,permanent,sa incerci sa spui lucruri nu prea placute despre ei,cred ca nu e cazul,sincer...
Fara suparari


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
ilusion:bData: Duminică, 2008-05-25, 2:32 AM | Mesajul # 14
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
nu-mi plak!

Fucking Life!!!
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 11:28 AM | Mesajul # 15
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
BuRniNg_RoSe
Sincer fara suparari este ca genurile muzicale nu se Discuta! iti place TH ascultai in continuare sanatoasa
mie nu imi plac deloc care e problema? consider ca nu cinta ci niorlaituri de mita si se dau a fi mare "rock-eri" lol


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
Forum » Formaţii rock » J-Rock » Cinema Bizarre (Glam-rock, new wave, J-Rock.)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: