Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Marţi, 2024-04-30, 0:38 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

My Chemical Romance - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Formaţii rock » Metalcore, Hardcore, Emocore » My Chemical Romance (Alternative Rock, Post-Hardcore, Emo)
My Chemical Romance
White_TigerData: Miercuri, 2008-05-21, 3:03 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline

My Chemical Romance este o formaţie rock americană fondată în 2001. Membrii formaţiei sunt Gerard Way, Ray Toro, Frank Iero, Mikey Way, şi Bob Bryar, care l-a înlocuit pe toboşarul Matt Pelissier.

Formaţia a fost fondată de Gerard Way şi fostul toboşar Matt Pelissier aproape o săptămână după atentatul de la 11 septembrie 2001. Gerard a fost martor la actul de terorism de la World Trade Center. Acest lucru i-a marcat viaţa astfel a decis să înfiinţeze o formaţie. Gerard a scris piesa "Skylines and Turnstiles" pentru a-şi exprimata trăirile lui sufleteşti despre 11 septembrie. După puţin timp, Ray Toro a fost întrebat dacă vrea să intre în formaţie pentru că în acel moment Gerard nu putea cânta cu vocea şi cu chitara în acelaşi timp.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Miercuri, 2008-05-21, 3:04 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Fanii My Chemical Romance planuiesc un mars de protest la Londra. Ei sunt suparati din cauza felului in care a fost prezentata trupa favorita in presa, in ultima vreme.
Marsul se va desfasura pe data de 31 mai. Manifestantii se vor intalni la Hyde Park si vor marsalui pana in apropierea birourilor ziarului Daily Mail.
Publicatia a scris despre My Chemical Romance ca este o trupa care promoveaza cultul sinuciderii intr-un articol referitor la Hannah Bond, micuta adepta a curentului emo, care s-a sinucis la varsta de 13 ani.
Pana in prezent, 300 de fani My Chemical Romance si-au confirmat participarea la marsul impotriva presei britanice si in special impotriva Daily Mail, ziar care este considerat "cel mai mare delincvent".
Incepand din 2006, ziarul Daily Mail a criticat fervent curentul emo si formatia My Chemical Romance.

Bestmusic


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Kayoko-The-ShiniGamiData: Miercuri, 2008-05-21, 7:36 PM | Mesajul # 3
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 33
Reputaţie: 2
Status: Offline
MCR RULESSSSS!!!

II ador !!!!.. *___*

love love love love love love

TheY r mY kidz!!


ShiniGami loves Evil..

-.-".. I hate you.. I hate everyone.. i can`t find my place here.. where am I?
I`ll taKe my revange and kill everyone with my eyes..I will lock inside,and the death of the sunrise..will keep the dark..this will be the end .. Xx.xX

Kino Bazar--.-" L

 
impending7xdreadData: Vineri, 2008-05-23, 12:24 PM | Mesajul # 4
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 35
Reputaţie: 3
Status: Offline
OOOO...MCR....!!!
IS FOARTE BUNI DUPA PAREREA MEA!!!
EI KIAR RULLEE!!!! cool
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-23, 12:52 PM | Mesajul # 5
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
o vreme ii ascultam foarte mult, mai ales Helena, de la un timp - nu prea!:)
Imi plac live-urile lor! cool


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-23, 1:04 PM | Mesajul # 6
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Ador aceasta trupa,intr-adevar sunt foarte buni.Ii ascult in fiecare zi smile

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
suslikData: Vineri, 2008-05-23, 3:18 PM | Mesajul # 7
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
nu ma inkalzeshte trupa ..:(

Added (2008-05-23, 3:18 Pm)
---------------------------------------------
nu ma inkalzeshte trupa ..:(


Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
DarksymphonieData: Sâmbătă, 2008-05-24, 12:15 PM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
doar un cintec de-a lor ascut si imi place e: welcome to the black parade

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
ZzeFirData: Sâmbătă, 2008-05-24, 12:21 PM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
au piese boone dar nu sunt fana lor
 
ilusion:bData: Duminică, 2008-05-25, 2:25 AM | Mesajul # 10
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
fratelui meu ii plak...

Fucking Life!!!
 
White_TigerData: Marţi, 2008-05-27, 10:12 AM | Mesajul # 11
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
My Chemical Romance au vorbit despre sinuciderea fetitei emo de 13 ani, Hannah Bond. Intr-un mesaj postat pe site-ul oficial al trupei, membrii grupului au transmis condoleante familiei tinerei si au mentionat ca sunt impotriva sinuciderii.

Am aflat de suicidul si tragica pierdere a lui Hannah Bond. Dorim sa transmitem condoleante familiei. Suntem alaturi de ei in aceste momente grele. My Chemical Romance a fost dintotdeauna impotriva violentei si sinuciderii. Versurile noastre vorbesc despre gasirea puterii de a trai in durere si situatii dificile, au declarat componentii grupului.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Miercuri, 2008-05-28, 5:40 PM | Mesajul # 12
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Darksymphonie, crazy Beer! Beer! biggrin
--------------------------------
Fanii formatiei My Chemical Romance, acuzata din ce in ce mai frecvent de sinuciderile adolescentilor emo, continua sa trimita nu numar mare de scrisori catre publicatiile de muzica rock.

Oricine pretinde ca o trupa poate determina o persoana sa se sinucida este naiv si ignorant, scrie Tiberius, un fan al trupei My Chemical Romance.

Shinkou, un alt fan, scrie la randul sau:
"Sa dai vina pe un gen de muzica sau pe o trupa este mult prea simplist. Nimeni nu i-a spus fetei sa se sinucida. Biata de ea avea prea multe pe suflet si nu avea cu cine comunica. Cum pot fi responsabili My Chemical Romance de acest lucru?"

Reder, un adolescent nu foarte incantat de muzica celor de la My Chemical Romance, scrie in schimb:
"Nu cred ca My Chemical Romance au asa de multa influenta asupra vietii oamenilor. Nu sunt atat de buni".


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-06-01, 10:27 PM | Mesajul # 13
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Shinkou are dreptate... smile

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
KumousData: Joi, 2008-11-13, 9:18 PM | Mesajul # 14
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 19
Reputaţie: 2
Status: Offline
ador formatia :x si ador melodiile:I'm Not Okay,Cemetary Drive etc
 
bubbleData: Sâmbătă, 2008-11-22, 11:34 PM | Mesajul # 15
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 25
Reputaţie: 4
Status: Offline
MCR love love love i love them very much

i'm the best-fuck the rest!
 
Forum » Formaţii rock » Metalcore, Hardcore, Emocore » My Chemical Romance (Alternative Rock, Post-Hardcore, Emo)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: