Login form

Search

Our poll

Ce soft folositi pentru comunicare?
Răspunsuri în total: 237

Statistics

Altfel
Luni, 2024-04-29, 8:53 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Marylin Manson - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Formaţii rock » Altele » Marylin Manson (Metal industrial, Metal alternativ)
Marylin Manson
White_TigerData: Vineri, 2008-05-16, 10:06 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Numele lui la nastere: Brian Hugh Warner
Data nasterii: 5 ianuarie 1969
Gen muzical: metal alternativ, industrial metal

Inainte de formarea Marilyn Manson, el a fost implicat împreunã cu Twiggy Ramirez în douã proiecte: Satan on Fire, o formatie death metal credtin unde el a cântat la bas si Mrs. Scabtree, unde a cântat la tobe. El a format Marilyn Manson & the Spooky Kids în Florida în 1989 (numele a fost scurtat la Marilyn Manson în 1992). În vara anului 1993, formasia a atras atenþia lui Trent Reznor. Reznor le-a produs în 1994 albumul de debut Portrait of an American Family. Formasia a început sã creeze un cult, ce a crescut odatã cu lansarea albumului Smells Like Children în 1995. Antichrist Superstar (de asemenea produs de Reznor) a fost un succes chiar mai mare. Trei albume ale formasiei au fost premiate cu platinã, iar alte trei cu aur, iar banda a avut trei release-uri în top 10.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Luni, 2008-05-19, 9:12 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Eu nu-i cunosc creatia atat de bine,insa unele cintece imi plac.

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
SOADFanData: Luni, 2008-05-19, 10:41 PM | Mesajul # 3
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 28
Reputaţie: 2
Status: Offline
infatisharea si clipurile lui ma shokeaza shock ...da muzica park e boona.
Ataşamente: 3099401.jpg (3.0 Kb)


fUcK aLL!
 
DarksymphonieData: Joi, 2008-05-22, 4:47 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
aga arata oribil- isi manifesta originalitatea ca SlipKnot(prin masti sau machiaj)
in schimb ceva original, bizar si strasnic..de muzica- nu il ascut deloc....


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
suslikData: Vineri, 2008-05-23, 3:21 PM | Mesajul # 5
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
primile albume park mai marg dar acestea noi is levie de tot sad d shi arata el nu atit de strashnik kum krede lumea dry dar unele cintece ma impresioneaza

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
StefanOidData: Vineri, 2008-05-30, 9:12 PM | Mesajul # 6
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 4
Reputaţie: 1
Status: Offline
Cintecele lui MM imi plak.. dar cind ma uit la clip-uri.. ma scuzatsi.... i feel like shit...... wacko

Gg.. hoi vsem:)
 
FieldzyData: Duminică, 2008-06-01, 11:13 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
yn ceea ce priveshte muzica e un rahat.
respect doar pentru ca shtie sa aduca mesajul la public...cyt n-ar fi de prostesc mesaju'
auzi...a crezut ca-i antihrist ... biggrin :D biggrin


F*cK You AlL!!!
 
White_TigerData: Luni, 2008-06-02, 11:59 AM | Mesajul # 8
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Avocatii lui Stephen Bier, fostul clapar al lui Marilyn Manson, au dezvaluit ca solistul va fi din nou citat pentru a aparea la tribunal, in procesul intentat de fostul sau coleg de trupa.

Avocatii celor doi i-au sfatuit pe acestia sa nu comenteze absolut nimic in legatura cu folosirea drogurilor in timpul turneelor, astfel ca tribunalul nu a putut decide cine are dreptate in respectivul proces.

Bier, pe numele sau de scena Madonna Wayne Gacy, l-a acuzat pe Manson ca a folosit banii castigati de formatie pentru o cura la dezintoxicare.

Marilyn Manson a semnat o petitie prin care cere sa nu fie dezvaluita publicului dimensiunea averii sale, acumulata de pe urma vanzarii de albume.
Manson a declarat ca se teme ca suma totala de care dispune va fi facuta publica, in timpul procesului pe care i l-au intentat fostii sai colegi de trupa.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-06-27, 0:50 AM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
mda....saracul,,,

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
CenterfoldData: Marţi, 2008-09-02, 6:44 PM | Mesajul # 10
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
Imi place doar melodia Tainted Love, dar si aia e cover.In rest...nu ma intereseaza

 
Gothic_FlowerData: Vineri, 2008-12-05, 5:05 PM | Mesajul # 11
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 68
Reputaţie: 5
Status: Offline
Quote (Fieldzy)
yn ceea ce priveshte muzica e un rahat.
respect doar pentru ca shtie sa aduca mesajul la public...cyt n-ar fi de prostesc mesaju'
auzi...a crezut ca-i antihrist ... biggrin

De acord!


And if I bleed, I'll bleed,
Knowing you don't care.
And if I sleep just to dream of you
I'll wake without you there,
Isn't something missing?
Isn't something...
 
Forum » Formaţii rock » Altele » Marylin Manson (Metal industrial, Metal alternativ)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: