Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 3:17 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Evanescence - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » Evanescence (Rock/Metal alternativ)
Evanescence
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-05-10, 12:46 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Evanescence e o formaţie de rock alternativ din Little Rock, Arkansas, SUA, fondată în 1998 de Amy Lee şi Ben Moody.[1] După ce au câştigat atenţia publicului din Little Rock, înregistrând cu ajutorul Bigwig Enterprises două EP-uri, şi un CD demo Origin, au semnat în 2003 un contract cu Wind-Up. Aşa a apărut Fallen, primul album, care s-a vândut în peste 14 milioane de exemplare în toată lumea şi datorită căruia formaţia câştigă 2 premii Grammy.[2] Un an mai târziu, Evanescence realizează primul lor album live, Anywhere But Home, vândut în peste un milion de exemplare, iar în 2006, e lansat cel de al doilea album, The Open Door, vândut în peste 4 milioane de exemplare.
Formaţia a suferit schimbări în componenţă, în 2003 pleacă cofondatorul Ben Moody, iar în 2007: chitaristul John LeCompt şi toboşarul Rocky Gray. În prezent, Amy Lee e singurul membru original al formaţiei.

E formaţia mea de suflet, în care mă regăsesc în drumul spre rock smile
(Mai multe informaţii despre formaţie sunt în articolul de calitate dezvoltat de mine pe wikipedia)


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ZzeFirData: Sâmbătă, 2008-05-10, 2:21 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
Era o formatie foarte super si pakat k deja nui weep
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-05-10, 2:23 PM | Mesajul # 3
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
ZzeFir, off, nu "era" ci "e". Solista şi-a concediat membrii, a luat alţii noi pentru turneu. Acum sunt în pauză pentru o eventuală revenire. Nu cred că foarte curând, acum când ea s-a căsătorit, amush apare ş un bebe, ca în viaţa oricărui om! Sper însă să revină cât de curând!

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Duminică, 2008-05-11, 12:24 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Imi place extrem de mult aceasta trupa,textele sunt atat de profunde si Amy Lee are o voce superba,chiar merita tot succesul pe care l-au avut si il au.

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
DarksymphonieData: Luni, 2008-05-12, 2:57 PM | Mesajul # 5
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
versurile cele mai mault ale ei imi plac la cintecul :My emmortal, cintecul asta are versuri puternice si adevarate si mai are ceva cintece ce imi plac..in rest ma satisface acesta trupa smile

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
dEaD_fArTData: Luni, 2008-05-12, 8:16 PM | Mesajul # 6
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 22
Reputaţie: 1
Status: Offline
evanescence...imi place) cindva o adoram) acum rar o ascult dar imi place ))

неформалка,ненавижу токио хотел...не люблю эмо...люблю людей,люблю когда их нет !! солнце-грёбаный фанарь,луна-детя ночи !
 
impending7xdreadData: Sâmbătă, 2008-05-17, 5:18 PM | Mesajul # 7
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 35
Reputaţie: 3
Status: Offline
e sooper buna trupa...dar in ultimul timp o ascult cind am asha o stare mai depresiva...
ceia ce nu-mi prea place,este faptul k mi se pare k cintecele se cam aseamana intre ele...asta-i parerea mea...altcineva poate altfel crede... smile
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-05-18, 0:04 AM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
impending7xdread, da si eu deakord k seamana piesele,,si k ele sunt mai mult pu o stare mai trista
 
impending7xdreadData: Duminică, 2008-05-18, 4:20 PM | Mesajul # 9
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 35
Reputaţie: 3
Status: Offline
aha... da kiar cind ai depresie ap asha de bine se asociaza aceste cintece k starea emotzionala... wink
 
Kayoko-The-ShiniGamiData: Duminică, 2008-05-18, 7:08 PM | Mesajul # 10
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 33
Reputaţie: 2
Status: Offline
Evanescence e o trupa fooooaarte buna!!.. diskul lor nou e p cinste!! batman

ShiniGami loves Evil..

-.-".. I hate you.. I hate everyone.. i can`t find my place here.. where am I?
I`ll taKe my revange and kill everyone with my eyes..I will lock inside,and the death of the sunrise..will keep the dark..this will be the end .. Xx.xX

Kino Bazar--.-" L

 
White_TigerData: Luni, 2008-05-19, 1:32 PM | Mesajul # 11
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Kayoko-The-ShiniGami, Discul nou, e putin deja cam vechi. Cel putin, e ultimul lor disc! Cand l-am ascultat prima data, era cu 2 luni inainte sa apara pe piata, prin august 2006, si cine il asculta, era banat pe forumu lor oficial (evident si eu:)))! Si ma uitam cam surprised la album ca la prima auditie nu semana cu ceea ce stiam eu ca inseamna Evanescence, mai ales ca am ascultat intai CMWYS, da' dupa am patruns in ideea lui! Si il ascult, cum ati mai zis si voi, in clipele mai triste!

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Kayoko-The-ShiniGamiData: Luni, 2008-05-19, 5:51 PM | Mesajul # 12
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 33
Reputaţie: 2
Status: Offline
banat?? eek ..
omg..


ShiniGami loves Evil..

-.-".. I hate you.. I hate everyone.. i can`t find my place here.. where am I?
I`ll taKe my revange and kill everyone with my eyes..I will lock inside,and the death of the sunrise..will keep the dark..this will be the end .. Xx.xX

Kino Bazar--.-" L

 
White_TigerData: Luni, 2008-05-19, 6:02 PM | Mesajul # 13
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Kayoko-The-ShiniGami, Nici acum nu mi-au scos banu pe ip! ... dupa imi reinstalasem deja sistemu de operare si am reusit, si am facut prostia sa ma loghez cu vechiul nickname (la care asteptasem din noiembrie pana in iunie). Si iarasi Ban biggrin ... Dupa a aparut alt site oficial, pe care nu trebuia sa donezi bani ca sa postezi cateva cuvinte biggrin biggrin

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Black_AngelData: Marţi, 2008-05-27, 4:21 PM | Mesajul # 14
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 87
Reputaţie: 7
Status: Offline
Imi plac piesele lor..sunt buune..iar Amy Lee are o voce de aur!
Imi place mult Haunted-in prezent


In wrilly I don't care what you think of me!!!
 
CenterfoldData: Joi, 2008-07-03, 11:54 PM | Mesajul # 15
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
Am fost fana mai mult timp.Acum nu ascult asa de des Evanescence, dar totusi au ramas printre preferatii mei. Ultimul album "The Open door" nu imi place ( cu doua exceptii : Lacrymosa si Lose Control), se simte absenta lui Ben Moody.Cu toate astea, ascult cu placere piese mai vechi ca You, Forgive Me, Anywhere, October, Missing sau Exodus. Per total, o formatie ce ar fi putut sa progreseze mult mai mult, dar, din pacate, din pricina schimbarilor de componenta si/sau a ghinionului nu au facut-o pana acum.Mai au timp inca, sunt tineri smile

 
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » Evanescence (Rock/Metal alternativ)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: