Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Vineri, 2024-05-17, 1:16 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Muse - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » Muse
Muse
CenterfoldData: Marţi, 2008-07-08, 0:10 AM | Mesajul # 1
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline

Muse e o trupă înfiinţată în anul 1994 in Teignmouth, Devon, UK. Membrii formaţiei sunt: Matthew Bellamy (voce, chitară, clape), Chris Wolstenholme (fundal vocal, chitară bas, clape) şi Dominic Howard (tobe, percuţie).La început trupa se numea Rocket Baby Dolls, având un sound şi o imagine gothic/glam complet diferită de cea de acum. Până în prezent au scos patru albume de studio: Showbiz (1999), Origin of Symmetry (2001), Absolution (2003) şi Black Holes and Revelations (2006), plus un album ce conţine piese live şi B-Sideuri: Hullabaloo Soundtrack (2002). Muzica creată de cei de la Muse reprezintă un mix între alternative rock, progressive, muzică clasică şi unele elemente hard rock. Până acum au obţinut 5 MTV Awards, 5 Q Awards, 4 NME Awards şi 2 Brit Awards. Deocamdată trupa se află într-un turneu mondial (H.A.A.R.P), iar următorul album se presupune că va apărea pe la sfârşitul lui 2009.

***
Eu una sunt fană Muse din martie curent, şi, pentru prima oară în viaţă, prefer să ascult înregistrările live decât piesele de studio. E prima trupă la care mi se întâmplă aşa ceva, în concerte sunt extraordinari.Păcat că n-am ajuns la concertul din 2007 din Bucureşti sad


 
White_TigerData: Miercuri, 2008-12-03, 7:29 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Deci sunt piese pe care nu pot sa nu le ascult si le ador smile Baietii foarte bravo, au un stil aparte, si piesele originale smile HiHi smile

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Gothic_FlowerData: Vineri, 2008-12-05, 8:19 PM | Mesajul # 3
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 68
Reputaţie: 5
Status: Offline
I LV muse))) in ultimul timp ii ascult mult^^

And if I bleed, I'll bleed,
Knowing you don't care.
And if I sleep just to dream of you
I'll wake without you there,
Isn't something missing?
Isn't something...
 
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » Muse
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: