Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 6:46 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Eurovision 2008 - Page 3 - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Rock! » Concerte » Eurovision 2008 (23 mai, Belgrad, Serbia)
Eurovision 2008
Black_AngelData: Sâmbătă, 2008-05-24, 8:33 PM | Mesajul # 31
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 87
Reputaţie: 7
Status: Offline
Quote (BuRniNg_RoSe)
Da mie si acasa mi-e bine smile

yeee total deacord Olesea!
Nu-mi place mie imbulzeala din centru....+ cred kai mai bine acasa la o ceasca de ceai si sa privim Eurovisionul happy


In wrilly I don't care what you think of me!!!
 
ilusion:bData: Duminică, 2008-05-25, 2:01 AM | Mesajul # 32
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
iat' numai am venit...nu ma maitsin pe pi4oare...nu regret k am fost(kiar dak nu am stat delok la koncert) biggrin

Fucking Life!!!
 
BuRniNg_RoSeData: Duminică, 2008-05-25, 8:42 AM | Mesajul # 33
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Eurovisionul l-a cistigat Russia,nush' de ce,dar am ramas dezamagita.Erau si piese mai bune...

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-05-25, 5:08 PM | Mesajul # 34
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
pare bine k rusia o kistigat,,vreau sa mentionez k rusia a kistigat da nu bilan,,dak sa zicem de interpreti cine o kistigat atunci zik k pliushenko,,da bilan kiar si dak o kistigat sha konkurs mare la fel a ramas acel kre este,aici deam nu ma exprim k cenzura e interzisa pe forum
 
Black_AngelData: Duminică, 2008-05-25, 6:42 PM | Mesajul # 35
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 87
Reputaţie: 7
Status: Offline
Pt Russia ma bucur....da Dibilanu Streaptis o facut acolo....

In wrilly I don't care what you think of me!!!
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 6:42 PM | Mesajul # 36
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Vai cum putea ca Bilan sa nu cistige? sau cum sa cistige Rusia fara Bilan lol doar el a reprezentat tara, prin eforturile sale, nu toti rusii la o lalta biggrin
eo stiam ca cuvintele necenzurate sint interzise nu si cele cenzurate lol


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-05-25, 7:52 PM | Mesajul # 37
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
Darksymphonie, am avut in vedere k oricine nu ar kinta de la rusia sunt bukuroasa k ei au kistigat
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 8:02 PM | Mesajul # 38
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
sincer nu se simt aceste cuvinte postate la mesajul tau precedent...:)

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-05-25, 8:09 PM | Mesajul # 39
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
Darksymphonie, of doamne ce anume nu ti se simte?
 
White_TigerData: Duminică, 2008-05-25, 9:58 PM | Mesajul # 40
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Mda, in fiecare an ma uitam la Eurovision, de-am era traditzie!
Da' anu asta - numa la rezultate (si semifinala II)!
off, pearq Turcia e oleak mai sus, Finlanda jooos! de tot in clasament


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Duminică, 2008-05-25, 10:05 PM | Mesajul # 41
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Formatia finlandeza de heavy metal Terasbetoni nu a reusit sa castige editia de anul acesta a Eurovision-ului.
Terasbetoni declarasera ca sunt convinsi ca vor repeta succesul pe care l-au avut Lordi in urma cu doi ani.
Jarkko Ahola, solistul Terasbetoni, declarase ca spera ca rockerii din tarile europene sa ii voteze pe ei, pentru ca metalul sa isi faca loc din ce in ce mai mult si in acest gen de concursuri.
Finlandezii s-au clasat pe locul 22 dintr-un total de 25 de artisti.
Prima data cand o trupa rock/metal a castigat concursul Eurovision a fost in urma cu doi ani, cand trofeul a fost luat acasa de finlandezii Lordi.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Marţi, 2008-05-27, 12:39 PM | Mesajul # 42
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
La doar cateva zile dupa terminarea concursului Eurovision, gazduit de Serbia, doua dintre tarile finantatoare, Germania si Marea Britanie, au lansat un atac dur la adresa voturilor politice din Europa de Est.

Strategie de marketing castigatoare
Atat germanii, cat si britanicii sustin ca rusul Dima Bilan a castigat Eurovisionul datorita voturilor obtinute din partea fostelor tari din blocul sovietic.
Si totusi, judecand la rece, Rusia si-a dorit din tot sufletul castigarea acestui concurs, investind 500.000 de euro doar in productia melodiei Believe. Pentru realizarea acestui cantec, rusii au apelat la cel mai tare producator muzical din lume: americanul Timbaland!
In plus, Dima Bilan a venit cu un show inteligent in care au aparut doua vedete de talie internationala: patinatorul Evgeni Plushenko si violonistul maghiar Edvin Marton - cu tot cu Stradivariusul lui.
Toate aceste ingrediente, corelate cu influenta Rusiei in zona de est a Europei au trimis Eurovisionul in Rusia, spre stupoarea vesticilor.
Fanii cer boicotarea Eurovisionului
In timp ce Dima Bilan a fost felicitat de Putin si Medvedev pentru aceasta performanta, britanicii au declansat scandalul, denuntand "Mafia din Europa de Est".
Motivul este lesne de inteles: Andy Abraham, reprezentantul Marii Britanii, s-a clasat pe ultima pozitie, desi cantecul nu a fost rau deloc.
Gazda traditionala a Eurovisionului din Marea Britanie, Terry Wogan, a declarat ca se gandeste serios sa se retraga, spunand ca Eurovisionul nu mai are nicio legatura cu muzica.
Mai mult, fanii britanici au cerut oficial boicotarea acestui concurs, iar politicienii le-au cerut celor de la BBC sa inceteze sa mai transmita materiale legate de Eurovision.
Capat de linie?
Dupa finala, Terry Wogan a spus: "Sunt dezamagit pentru ca Andy a cantat foarte bine. Cu siguranta merita mai multe puncte. Fanii au dreptate cand spun ca Eurovisionul nu mai este un concurs muzical.
Eu trebuie sa ma gandesc serios daca mai vreau sa fac asta. Mai mult, reprezentatii tarilor vestice trebuie sa judece la rece daca mai are sens sa mai participe la acest concurs".
Cat despre fani, ei sunt fermi: "E timpul ca Europa de Vest sa iasa din aceasta farsa. Tarile estice se voteaza intre ele. Noi am putea organiza un concurs similar impreuna cu Australia si Statele Unite".
Revenind la politicieni, Richard Younger-Ross i-a rugat pe cei de la BBC sa-si retraga sprijinul financiar pentru acest show. "Este clar ca voturile se bazeaza pe prietenii intre tarile vecine. Muzica nu mai are nicio legatura cu acest concurs. Este vorba despre politica si nu despre cele mai bune cantece".
In conditiile in care britanicii isi vor retrage sustinerea financiara, iar nemtii vor face acelasi lucru, Eurovisionul ar ramane fara doua dintre cele 4 tari finantatoare.
Sa fie oare un moment decisiv in istoria acestui show? Timpul va oferi raspunsul la aceasta intrebare.

Vedeta.ro


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ZzeFirData: Marţi, 2008-05-27, 2:28 PM | Mesajul # 43
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
lol,,in fine rusia a kistigat si eurovisionul se v anula hahahaha
 
Black_AngelData: Marţi, 2008-05-27, 2:33 PM | Mesajul # 44
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 87
Reputaţie: 7
Status: Offline
Quote (White_Tiger)
Atat germanii, cat si britanicii sustin ca rusul Dima Bilan a castigat Eurovisionul datorita voturilor obtinute din partea fostelor tari din blocul sovietic.

Cu asta sunt total deacord!!!
Se voteaza una pe alta!

Quote (White_Tiger)
Eurovisionul nu mai are nicio legatura cu muzica.

Asta e fapt clar dovedit dedemult!
La ei nu conteaya cit de buna e piesa ci sa aiba parte de un show buun!!!

Quote (White_Tiger)
In conditiile in care britanicii isi vor retrage sustinerea financiara, iar nemtii vor face acelasi lucru, Eurovisionul ar ramane fara doua dintre cele 4 tari finantatoare.

Iaka tare mi-ar place sa se intimple asta,aceste tari chiar dak investesc mult in Eurovision,nau nici o multumire sau avantaj,macar europenii sa le acorde citeva voturi si pt asta ca-s sustinatori fideli,in plus se claseaza mereu la coada.

Ce sa mai spun,devine un concurs plictisitor si as spune fara perspectiva.

Gata discursu meu despre Eurovision xDD


In wrilly I don't care what you think of me!!!
 
White_TigerData: Marţi, 2008-05-27, 2:47 PM | Mesajul # 45
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Quote (Black_Angel)
in plus se claseaza mereu la coada.

Iak in tzari ca ale noastre, concursu asta e foarte popular. In Franta, Anglia - lumea nici nu a auzit de el!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Forum » Rock! » Concerte » Eurovision 2008 (23 mai, Belgrad, Serbia)
Search: