Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Marţi, 2024-04-30, 1:51 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Luna Amara - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Rock! » Trupe din România » Luna Amara
Luna Amara
FieldzyData: Miercuri, 2008-07-02, 10:41 PM | Mesajul # 1
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Biografie :
Formatia TANAGRA NOISE a fost infiintata in 1999 de catre Nick Fagadar (voce, chitara) si Gheorghe Farcas (chitara bass). La scurt timp, Mihnea Blidariu (voce, chitara, trompeta), Radu Cindrea (voce, chitara) si Claudiu Purcarin (tobe, actualmente la Sistem!) vor completa prima formula a trupei.
Petru Gavrila (chitara) este urmatorul discipol din cea de a doua formula TANAGRA NOISE si se "reprofileaza" la chitara in momentul in care Razvan Ristea (tobe) este primit in formatie.
Urmatorul eveniment important pentru formatie, dupa debutul pe scena in 18 martie 2000 la Music Pub in deschidere pentru Ada Milea (TANAGRA NOISE promova un gen alternativ mult mai dulceag!) este deschiderea pentru Vama Veche la Sala Sporturilor in 18 mai 2000. Aici s-au impus cu piesa Should I Stay Or Should I Go de la The Clash.
Observand ca nimeni nu le-a retinut numele, se schimba denumirea trupei. LUNA AMARA a fost alegerea finala a baietilor.
Ultima schimbare in formatie are loc in toamna anului 2001 cand Gheorghe s-a imbolnavit destul de grav si este nevoit sa se lase de muzica. LUNA AMARA a avut mare noroc cu Sorin Moraru, care a cantat (o vreme) in paralel cu Elefunk, fiind membru fondator la aceasta trupa clujeana.
In aceasta perioada, LUNA AMARA a cantat in deschidere la: Iris, Cargo, Vama Veche, Nightlosers, Zdob si Zdub, Timpuri Noi, Vita de vie, Directia 5 si Omul cu Sobolani.

Componentza :
[MIHNEA]
(n.06.09.1979 - Bacau)
(trompeta, voce, chitara)

[PETRU]
(n. 24.03.1975 - Brasov)
(chitara)

[SORIN]
(n.17.02.1978 - Vatra Dornei)
(bass)

[NICK]
(n. 24.05.1977 - Cluj)
(voce, chitara)

[RAZVAN]
(n. 15.08.78 - Cluj)
(tobe)


F*cK You AlL!!!
 
gastukData: Joi, 2008-11-06, 11:34 AM | Mesajul # 2
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 96
Reputaţie: 4
Status: Offline
mi-au placut foarte mult..la Live no lies...se simtzea libertatea..dragostea...stima ..ceia ce este cel mai important......
...mor dupa piesa Roshu aprins...coloreaza-mi tacerea...
roshu aprins,pe un suras ce s-a stinS
Roshuuuuuuuuuuuuuuuuu..aprinSSSSSSS


Prea frumoS ka sa Fie adeVaraTT........
 
MetamorphozaData: Luni, 2008-11-24, 3:57 PM | Mesajul # 3
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 1
Reputaţie: 0
Status: Offline
shi mie mi-au plakut happy
 
Forum » Rock! » Trupe din România » Luna Amara
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: