Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 9:53 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Debut in muzica rock la 91 de ani - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Rock! » Ştiri » Debut in muzica rock la 91 de ani
Debut in muzica rock la 91 de ani
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-09-27, 8:43 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Se pare ca in muzica rock varsta nu constituie o problema. Oricat de batran ai fi, niciodata nu e prea tarziu sa te apuci de cantat rock.

Cel mai bun exemplu este formatia britanica The Zimmers. Trupa a aniversat la Berlin, lansarea albumui de debut. Pana aici nu este nimic senzational.

Totusi, solistul trupei are varsta de 91 de ani, iar alti doi membri au depasit varsta rotunda de 100 de ani.

Albumul de debut se intituleaza Lust for Life si contine cover-uri dupa The Beatles, Eric Clapton si Frank Sinatra.

"Suntem batrani, dar nu suntem morti", a declarat managerul grupului, Dave Palmer, pentru Reuters. Batranii rockeri au lansat albumul in Germania, considerand ca publicul german este mai respectuos decat cel britanic.

"Publicul german este mult mai cuvincios decat cel britanic. In Anglia nu suntem tratati cu respectul pe care il meritam", a declarat Palmer.

The Zimmers este un grup de batrani care numara 50 de membri, media de varsta fiind 80 de ani.

Ziare.com


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-10-04, 7:53 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Formatie rock de succes la varsta de 14 ani
Crooked X sunt o formatie americana de metal/classic rock, ai carei componenti au varste ce nu depasesc 14 ani.

Cei patru adolescenti declara ca si-au dorit inca din primii ani de viata sa cante muzica rock, si iata ca visul lor s-a indeplinit.

Crooked X au cantat in deschiderea formatiei Kiss in Europa, se pregatesc de lansarea unui EP luna aceasta la EMI/Capitol si in paralel lucreaza la albumul lor de debut.

Mai multe despre Crooked X puteti afla aici: www.myspace.com/crookedx
Metalhead


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
CenterfoldData: Duminică, 2008-10-05, 0:48 AM | Mesajul # 3
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
biggrin Am trait s-o vad si pe asta...Au pensii bune, nu ca batranii de pe la noi, asa ca s-au apucat de cantat. Ce sa zic, astept un turneu mondial biggrin biggrin

 
gastukData: Vineri, 2008-11-07, 6:31 PM | Mesajul # 4
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 96
Reputaţie: 4
Status: Offline
asta da noutatEEEEEEE!!!!!

Prea frumoS ka sa Fie adeVaraTT........
 
Forum » Rock! » Ştiri » Debut in muzica rock la 91 de ani
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: