Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 2:33 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Cenusa lui Kurt Cobain a fost furata - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Rock! » Ştiri » Cenusa lui Kurt Cobain a fost furata
Cenusa lui Kurt Cobain a fost furata
White_TigerData: Luni, 2008-06-02, 2:10 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Potrivit unui anunt facut de Courtney Love ieri (1 iunie), cenusa lui Kurt Cobain, impreuna cu o suvita din parul acestuia, a disparut din locuinta cantaretei.

Urna roz in forma de ursulet de plus care continea cenusa lui Cobain a fost furata, dar si o parte insemnata din bijuteriile lui Courtney Love, dupa cum reiese din declaratiile fostei sotii a solistului Nirvana.

Cuvintele lui Courtney Love la scurt timp dupa ce a descoperit absenta urnei au fost urmatoarele:
"In momentul asta as vrea sa ma sinucid. Nu stiu cine ar face un astfel de gest, sa imi fure cenusa sotului. Daca nu va fi gasita, chiar nu stiu ce am sa fac", a spus solista.

"Era tot ce imi mai ramasese de la Kurt. Luam cenusa peste tot cu mine pentru a simti prezenta lui. Ma simt de parca l-as fi pierdut din nou", a incheiat Courtney Love.

Metalhead!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Black_AngelData: Luni, 2008-06-02, 3:12 PM | Mesajul # 2
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 87
Reputaţie: 7
Status: Offline
OMG!!!!
Ce lume nebuna....


In wrilly I don't care what you think of me!!!
 
FieldzyData: Luni, 2008-06-02, 3:48 PM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Asta trebuie sa fie gon...Lui Courtney yi place publicitatea...

F*cK You AlL!!!
 
PeekAbOOData: Marţi, 2008-06-10, 1:39 AM | Mesajul # 4
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 90
Reputaţie: 4
Status: Offline
Oh doamne, pe mine ma ingrozea suficient de tare povestea mortii lui Cobain, dara-mi-te vestea asta.
Zici ca s-a petrecut in Romania toata faza. Imi si imaginez: un fan disperat Nirvana, mai era si cleptoman pe deasupra :|
Doamne...daca am ajuns sa furam cenusa unui om...ce urmeaza?


Năstruşnic monstru! Auzi, să vadă o minune intr-un biet beţiv!

[J'irai chercher ton coeur si tu l'emportes ailleurs...]

 
White_TigerData: Marţi, 2008-06-24, 8:30 PM | Mesajul # 5
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Courtney Love a fost fotografiata weekendul trecut extrem de palida si de slaba, ridicand semne de intrebare cu privire la starea sanatatii ei.

Cantareata a depasit o perioada dificila, in urma furtului urnei in care era depozitata cenusa fostului ei sot, Kurt Cobain. Referitor la acest incident, Courtney Love a marturisit ca a fost foarte deprimat si s-a gandit in nenumarate randuri la sinucidere.

La moartea solistului Nirvana, o parte din cenusa acestuia a fost imprastiata in fata unui templu budist din New York si in raul Wishkah. Courtney Love a pastrat si ea un pic de cenusa, pe care o ascunsese intr-o geanta roz, de forma unui ursulet de plus, pe care o tinea in sifonier.

Courntey Love a avut probleme cu greutatea si in trecut, slabind si ingrasandu-se necontrolat, mai ales in perioada in care obisnuia sa se drogheze.

Vedeta


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-10-04, 7:55 PM | Mesajul # 6
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Deci e culmea...
---------------------
Cenusa lui Kurt Cobain nu a fost furata?
Courtney Love, fosta sotie a lui Kurt Cobain, a facut o declaratie surprinzatoare in aceasta dimineata, informeaza The Pulse of Radio.

Fosta sotie a lui Kurt Cobain a afirmat ca, de fapt, s-a grabit cu acuzatiile, cenusa lui Kurt nefiind in realitate furata. Love spune ca a descoperit-o recent in apartamentul sau, unde o ratacise.

Declaratia lui Courtney Love vine la scurt timp dupa anuntul artistei australiene Natascha Stellmach, care a pretins ca va fuma cenusa fostului lider Nirvana in cadrul unei expozitii cu public.

Ca raspuns la recentele afirmatii ale lui Courtney Love, australianca a declarat ca este in continuare convinsa ca este in posesia cenusei autentice a lui Kurt, si ca fosta sotie a acestuia incearca doar sa o intimideze pentru a renunta la obiectivul sau.

Courtney Love anuntase in luna mai a acestui an ca urna cu cemusa lui Cobain a disparut din locuinta sa.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
CenterfoldData: Duminică, 2008-10-05, 0:52 AM | Mesajul # 7
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
vai de...cenusa lui Kurt, saracul biggrin sad Nici dupa moarte nu are parte de liniste

 
Forum » Rock! » Ştiri » Cenusa lui Kurt Cobain a fost furata
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: