Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 8:31 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Visele - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » EXTRA ROCK! » Paranormal » Visele
Visele
White_TigerData: Joi, 2008-05-22, 8:53 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Ce sunt visele?
Ce visaţi şi ce înseamnă visele pentru voi?
Cercetaţi însemnătatea lor?, va influenţează într-un anumit fel?


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Joi, 2008-05-22, 11:43 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Visele sunt doar limbajul subconstientului nostru.
Niciodata nu m-am trezit dimineata cu gindul de a afla,"ce oare semnifica visul meu?".
Si deobicei cind ma scol nici nu mai tin minte ce visez.
Nu au visele vreo importanta pentru mine. sleep


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-23, 12:35 PM | Mesajul # 3
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Hm, stie careva cate ceva despre modul de a manipula visele?! biggrin
Sa visezi ceea ce vrei, sa poti face ceea ce iti doresti in vise ... am auzit ca e o practica anume ... m-as apuca intro zi smile


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
impending7xdreadData: Vineri, 2008-05-23, 12:39 PM | Mesajul # 4
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 35
Reputaţie: 3
Status: Offline
k atare se spune k citeodata...visele pot sa-tzi redea ceia ce tu intr-adevar doreshti launtric..dar dintr-un oarecare considerent ascunzi...in genere nu devulgi la nimeni,sau pur shi simplu itzi reda ceia ce tu vreai k adevarat,dar nu ai curajul de-a savirshi......(spre exemplu la mine se intilnesc asha cazuri)
dar,citeodata mie kiar mi-i foarte interesant ce pot sa semnifice visurile..p/u k mi s-a mai intimplat asha cazuri in care visam ceva rau...nu atrageam atentzie...sh-ap aveam necazuri...asha k citeodata,dak tzin minte ce-am visat...incerc sa tzin cont...
se spune..k sunt anumite perioade de timp in care k ajutorul visurilor potzi sa prevezi ceva,shi sunt perioade in care visurile sunt nishte inshelaciuni...un joc al subconshtientului....
 
SOADFanData: Vineri, 2008-05-23, 4:36 PM | Mesajul # 5
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 28
Reputaţie: 2
Status: Offline
eu nu tin minte cind ultima data am visat angry sad

fUcK aLL!
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-05-23, 5:26 PM | Mesajul # 6
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
eo cred in vise..mai ales uneori ma trezezc in puterea noptii din cauza lui sau dimineata cu gindul la vis... poate ceva inseamna? poate imi da unele aluzii? semne? pot sa stau si s ma gindesc o buna bucata de zi s ma gindesc oare ce a vrut sa insemne visul meu? mister..... shades

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
CenterfoldData: Luni, 2008-07-07, 10:03 PM | Mesajul # 7
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
Visele sunt de 2 tipuri:1. alea pe care le ai atunci cand dormi si 2. dorintele, aspiratiile tale. Prima categorie ma lasa cam rece,caci de multe ori ceea ce visez n-are niciun sens, sunt chestii care nu au legatura cu realitatea. A doua categorie, insa, e cea care conteaza cu adevarat-visele pe care le ai cu ochii deschisi yes Sunt visele ce pot fi transformate in realitate

 
FieldzyData: Luni, 2008-07-07, 11:53 PM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Da mie-mi plac visurile erotice!
Personal nu atrag atentzie visurilor!
Shi-mi mai plac visurile cynd cad de pe cladiri sau sunt urmarit de cineva/ceva smile


F*cK You AlL!!!
 
ZzeFirData: Marţi, 2008-07-08, 0:05 AM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
la mine toate visele kre le numesk eu "libere"(mai jos specifik) se indeplinesk ,poate nu a 2 zi dar numaidekit se indeplinesk

iak ce eu am avut in vedere prin termenul "liber" (asa am numit eu) visul este o reflektie a evenimentelor kre se intimpla sau kre sau intimplat ,dar sunt si alte reaktii in subkonstientul nostru adink astea eu si le numesk vise libere,adik evenimentele kre leam vzt nu sunt legate ku ceea ce a fost azi sau ieri

 
Gothic_FlowerData: Vineri, 2008-11-14, 6:21 PM | Mesajul # 10
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 68
Reputaţie: 5
Status: Offline
visele sunt o traire a subconshtientului ....eu cred in sensul lor ...e paranormal shi tare)))

And if I bleed, I'll bleed,
Knowing you don't care.
And if I sleep just to dream of you
I'll wake without you there,
Isn't something missing?
Isn't something...
 
Forum » EXTRA ROCK! » Paranormal » Visele
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: