Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 6:35 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Killswitch Engage - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Formaţii rock » Metalcore, Hardcore, Emocore » Killswitch Engage (Metalcore)
Killswitch Engage
White_TigerData: Luni, 2008-08-25, 1:15 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Killswitch Engage (abreviata KsE sau Killswitch) e o formatie metalcre din Westfield, Massachusetts. Au lansat pana acum 4 albume de studio (al 5-lea e pe drum) si un DVD. Formatia e formata din vocalistul Howard Jones, basistul Mike D'Antonio, chitaristii Joel Stroetzel si Adam Dutkiewicz, si tobosarul Justin Foley.

Discografie
2000: Killswitch Engage
2002: Alive or Just Breathing
2004: The End of Heartache
2006: As Daylight Dies


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Luni, 2008-08-25, 1:16 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Formatia Killswitch Engage va intra in studio in luna octombrie, pentru a incepe inregistrarile la un nou album, care va fi lansat cel mai probabil in primavara anului viitor, la Roadrunner Records.
Mike D'Antonio, basistul Killswitch Engage, a declarat pentru MTV:
Eu compun muzica aproape incontinuu, pentru ca ma descurc foarte prost cu deadline-urile. Mi se prajeste creierul si nu mai pot scoate nicio idee, a spus basistul.
In ce priveste noul album Killswitch Engage, Mike D'Antonio spune ca va fi foarte rapid, dar ca va avea si solo-uri de chitara.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Forum » Formaţii rock » Metalcore, Hardcore, Emocore » Killswitch Engage (Metalcore)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: