Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 1:44 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Epica - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Formaţii rock » Black, Dark, Goth, Symphonic » Epica
Epica
DarksymphonieData: Joi, 2008-06-05, 11:16 PM | Mesajul # 1
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Epica este o formaţie de Symphonic/Gothic Metal din Olanda. A fost fondată în 2002 de către fostul membru al trupei After Forever, Mark Jansen sub numele de Sahara Dust. Numele Epica a fost inspirat de albumul cu acelaşi nume al trupei americane Kamelot. Cele două trupe sunt foarte apropiate, Mark Jansen şi Simone Simons apărând adesea în concertele Kamelot. Simone Simons a colaborat cu Kamelot şi pe albumul acestora din 2005, The Black Halo.

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
DarksymphonieData: Joi, 2008-06-05, 11:17 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Epica
Ataşamente: 9157987.jpg (26.8 Kb)


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Vineri, 2008-06-06, 11:51 AM | Mesajul # 3
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Piese preferate: Black Infinity, Solitary Ground, Quintes, Feint (versiunea la pian e superba), etc!

Nu-i ascult de foarte mult timp, dar îmi plac mult!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Forum » Formaţii rock » Black, Dark, Goth, Symphonic » Epica
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: