Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 11:48 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Tarja Turunen - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Formaţii rock » Black, Dark, Goth, Symphonic » Tarja Turunen (Symphonic metal, power metal, classical)
Tarja Turunen
White_TigerData: Luni, 2008-06-02, 8:36 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Tarja Soile Susanna Turunen Cabuli (născută pe 17 august 1977 în Kitee, Finlanda) este fosta solistă a formaţiei Nightwish.
Împreună cu cei doi fraţi ai ei, unul cu şapte ani mai mare şi celălalt cu cinci ani, Tarja a crescut într-un sat mic, Puhos, aproape de graniţa cu Rusia. Copilăria şi-o petrece departe de zgomotul şi aglomeraţia oraşelor, scenariul fiind dominat de lacuri şi păduri înverzite. Şi-a început studiile muzicale la vârsta de 6 ani, iar la 16 ani lua prima lecţie de muzică clasică. La acea vreme cânta la concertele de Crăciun unde era auzită de mai bine de o mie de oameni. Mai târziu şi-a început studiile la liceul Savonlinna, unde lua lecţii de muzică clasică. La vârsta de 18 ani a început să studieze muzica bisericească la Academia Sibelius din Kuopio. De asemenea făcea parte şi din Opera festivalului Choir din Savonlinna.

Albume Solo:
Henkäys Ikuisuudesta (2006)
My Winter Storm (2007)


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Luni, 2008-06-02, 8:38 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Tarja Turunen, fosta solista a trupei Nightwish, a declarat ca va incepe in curand inregistrarile pentru un nou album.

Tarja a incheiat recent un turneu in tarile scandinave, declarand ca a fost foarte incantata de reactia fanilor.

Cred ca acum este timpul sa le ofer un album nou, a marturisit Tarja.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Joi, 2008-06-05, 2:33 PM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Tarja e bravo!!! Datorita ei Nightwish a ajuns cel e in ziua de azi innaintea de ai lua locul fetiscana aia, glasul exceptional, un glas de opera ce a lui Sharon Von Adel( Whtin Temptation -al ei mai tare imi place :D) bravo Tarjei isi merita succesul si Soarta smile

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
Forum » Formaţii rock » Black, Dark, Goth, Symphonic » Tarja Turunen (Symphonic metal, power metal, classical)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: