Login form

Search

Our poll

Ce soft folositi pentru comunicare?
Răspunsuri în total: 237

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 7:51 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

EMO - Page 2 - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Rock! » Despre Rock şi Metal! » EMO
EMO
kiddaData: Marţi, 2008-05-13, 6:32 PM | Mesajul # 16
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 26
Reputaţie: 0
Status: Offline
emo a inceput sa fie ceva ce toti vor sa fie
acum eu sincer nu cred ca toti cei emo se taie sau incearca sa se sinucida
asta o fac numai cei slabi de spirit!


zambeste! [:-x] nu poti cadea mai prejos de podeaua camerei [:-x]
 
RocK_prInCeSsData: Miercuri, 2008-05-14, 8:54 PM | Mesajul # 17
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 8
Reputaţie: 2
Status: Offline
ЭМО НА КОЛ ! )

Gothic crAzy...

† x..RocK prInCeSs..x †

Не бойся смерти, пока мы живы - ее нет, когда она придет - нас уже не будет)

 
White_TigerData: Joi, 2008-05-15, 1:40 PM | Mesajul # 18
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Ieri a fost un reportaj la Antena 1 despre copii emo care se sinucid. Intamplator si mama se uita, si a ramas cry cry :'(. Era ceva gen: "Cik medicii spun ca zeci de mii de tineri din Romania sufera de depresie. Depresia, sau mimarea ei, pentru ca asa se poarta, face parte din stilul emo, imbratisat de o fata de 12 de ani, care s-a aruncat de la etajul 10. Peste tot in lume, moda emo si ruda ei, goth, au facut deja zeci de victime. Ca acesti copii se izoleaza, stau mult pe net vorbind cu alti emo kids."
După i-am lămurit mamei care e diferenţa dintre mine si Emo smile
Intamplator si tata citise chiar ieri pe net un articol despre Emo, si a vazut "rock/etc/etc".Si s-au pus ambii pe capu meu!:)
Si ca sa fie totu complect, dimineata am pus tot p Antena 1: Mircea Badea, despre ce? despre felul in care arata persoanele Emo! Au pus şi o poza cu unu, care nu prea arăta a Emo.. da' fie ...! Si cand a zis ca ei poarta paul peste ochi (asa cum il am eu)... sarmana mama biggrin


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
kiddaData: Joi, 2008-05-15, 8:52 PM | Mesajul # 19
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 26
Reputaţie: 0
Status: Offline
mie-mi spui?
nici acuma nu am scapat de bunicii mei care ma tot bat la cap sa ascult "muzica vesela" dry
noroc ca parintii ma inteleg k altfel o luam pe carari
oricum copi emo (care sunt cu adevarat emo) sunt greu de inteles
de fapt asa si trebuie sa fie nu? happy


zambeste! [:-x] nu poti cadea mai prejos de podeaua camerei [:-x]
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-05-16, 1:54 PM | Mesajul # 20
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Deci emo vine in mai mule sensuri... unii emo pot fi si Copii Indigo
acesti copii care au venit ca sa salveze, sa ajute lumea ei sint igonorati si tratati prin indiferenta si egoism si neintelegere. Pt. ei asta le e dureros si asa isi exprima durerea lor pri cit de rea e lumea[b][size=10]
mai este si asa o versiune pe care multi o igonra sad


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-16, 2:54 PM | Mesajul # 21
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
"Prefer să mă gândesc la el (emo) ca un punk rock care e mai melodic şi introspectiv/depresiv decât hardcore, dar totuşi cu tendinţele de energie primară şi furie" (DeRogatis).

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
impending7xdreadData: Sâmbătă, 2008-05-17, 5:28 PM | Mesajul # 22
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 35
Reputaţie: 3
Status: Offline
eu n-am nimic impotriva la emo...mie nu-mi place ce se face in Chishinau...dar dak stai shi te uitzi nu numai aici...acum emo adevaratzi nish nu-i potzi gasi...peste tot vezi numai fakies killed uufff...ce nu-i am la suflet pe poseri...nu numai emo,dar in genere..acum dupa cum am observat e cam la moda sa ascultzi rock sau sa portzi diverse accesorii ce ne reprezinta.... dry
eu cred k fiecare are dreptul sa asculte orice stil de muzik...in fond...ce avem noi k viatza altuia?shi cred k kestia k sinuciderea este doar un myth...dar acei proshti pe nume poseri inceark sa guste putzin din acest myth shi ajung citeodata sa moara... dry
emo...asta nu inseamna moarte...asta e pur shi simplu o stare de spirit...atunci cind omul este poate emotzionat in plus....dar dak se sinucide asta inseamna k e lash shi un pic prea tare are probleme legate k psihika...
opinie proprie... wink
 
BuRniNg_RoSeData: Sâmbătă, 2008-05-17, 10:20 PM | Mesajul # 23
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Nu cred ca e vorba de lasitate,dar la urma urmei de unde vrei curajul de a infrunta viata de la un copil,care poate inca mai crede in povesti si mos craciun? Si problemele cu psihicul tot nu cred ca au vreo legatura.Nu voi crede niciodata ca oamenii se ucid din curiozitate(cum a insinuat cineva mai sus),si persoanele emo nu cred ca fac exceptie,deobicei oamenii care se hotarasc sa faca acest pas au probleme,poate mici dupa parerea unora dar care par irezolvabie in ochii celor care le au.Si apropo de poseri,daca de gindit logic ei tot au o problema:Criza de identitate,aceste persoane trebuie ajutate,dar nu calcate in picioare sau urite de ceilalti.In fine...mi se pare inutil faptul de a dicuta o problema fara a-i gasi solutia,iar in cazul cu emo,dupa parerea mea solutia e unica:Lasati-i oameni in pace( nu ma adresez la cineva anume).Ma bucura faptul ca macar aici lumea nu e atat de categorica fata de emo.

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
ZzeFirData: Sâmbătă, 2008-05-17, 11:51 PM | Mesajul # 24
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
BuRniNg_RoSe, foarte frumos si korekt zis
 
impending7xdreadData: Duminică, 2008-05-18, 3:24 PM | Mesajul # 25
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 35
Reputaţie: 3
Status: Offline
eu tot is de acord k persoanele emo trebuie sa fie lasate in pace!!!! smile

Mesaj editat de către impending7xdread - Duminică, 2008-05-18, 3:25 PM
 
BuRniNg_RoSeData: Duminică, 2008-05-18, 3:40 PM | Mesajul # 26
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
ZzeFir, impending7xdread, mersi ca sustineti cea mai optimala idee smile wink

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
Kayoko-The-ShiniGamiData: Duminică, 2008-05-18, 6:56 PM | Mesajul # 27
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 33
Reputaţie: 2
Status: Offline
korekt!!..

yo tot kred k emo kids ar trebui lasatzi in pace shi punkt..

oke`..yo delok nu`i sufar p poserii de astazi..emo nu e un stil de imbrakaminte,ci e o stare de spirit![kum zice impending! happy ]

imi place lumea kare nu s askunde dupa o maska..k kit ei sunt "ei" k atit mai bine..[kred k m-atzi intzeles..]

emo,nu e moartea.. dry ..shi nici nu va fi..

vopshe..nimeni nu ar trebui batut.. dry
asta dam` e kulmea..fiekare poate vrea s fie emo,goth,punker..ehh..shi daq o s fie..inseamna k trebuie batutzi..?
<_<

vopshe..nimeni nu ar trebui batut.. dry


ShiniGami loves Evil..

-.-".. I hate you.. I hate everyone.. i can`t find my place here.. where am I?
I`ll taKe my revange and kill everyone with my eyes..I will lock inside,and the death of the sunrise..will keep the dark..this will be the end .. Xx.xX

Kino Bazar--.-" L

 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-18, 8:22 PM | Mesajul # 28
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
da mai ales cind un [b]Emo TRUE[/b] din neatentie scapa jos stiloul si incepe a plinge, asta da e Emo TRUE nu copii care cred ca sa fii la moda tre sa fii emo fool
si in general ce intege lumea din prezent: ce inseamna a fi un emo? unde lumea raspunde: Copii si persoanele care isi taie vinele in baie dry pai ce sa le zici? nu mai bine shutup ? sau ce altceva?


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
FieldzyData: Duminică, 2008-06-01, 6:12 PM | Mesajul # 29
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Personal ma irita acest curent super prostesc.dasemenea ma irita shi pozerii.la noi yn Moldova true emo cum se spune nici nu-s.Totzi sunt pozeri care nici idee n-au yn ce anume consta acest curent.lor le place bretonu shi culoarea rozova!!!
yi consider nishte oameni slabi,lipsitzi de caracter.


F*cK You AlL!!!
 
White_TigerData: Joi, 2008-06-12, 11:57 AM | Mesajul # 30
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Un adolescent britanic in varsta de 13 ani, autodeclarat fan al genurilor heavy metal, thrash metal dar si emo, s-a spanzurat astazi in baia locuintei sale.

Tanarul a lasat un bilet prin care da de inteles ca vinovati pentru gestul sau sunt colegii de scoala care il agresau constant deoarece asculta formatii precum Bullet For My Valentine si My Chemical Romance.

Acesta fusese agresat verbal in nenumarate randuri si prin intermediul Internetului, au marturisit parintii sai.

Este posibil ca o sursa de inspiratie pentru gestul adolescentului sa fie cel mai recent videoclip al trupei Bullet For My Valentine, Waking the Demon, care are ca subiect agresiunea in licee, desi un cu totul alt mesaj.

Membrii formatiei Bullet For My Valentine au recunoscut ca au fost agresati fizic in timpul liceului din pricina faptului ca aveau parul lung si ca faceau parte dintr-o trupa, sau pur si simplu pentru ca aratau ciudat.
-----------------------------------------------------------------
Tom DeLonge, fostul solist si chitarist al formatiei Blink 182, a luat apararea formatiilor considerate emo, in special celor de la My Chemical Romance.

Fostul solist Blink 182 spune ca si trupa sa a fost pe vremuri invinuita pentru sinuciderea unor
adolescenti care s-au declarat fani ai muzicii lor.

O victima a atacului de la Columbine s-a impuscat avand o piesa de-a noastra pe repeat, spune Tom DeLonge.

In realitate, nu formatiile sunt vinovate. Trebuie sa acceptam ca nu stim ce este in mintea acestor adolescenti, spune fostul component Blink 182.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
Forum » Rock! » Despre Rock şi Metal! » EMO
Search: