Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 10:52 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Întrebări & Răspunsuri - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Rock! » Despre Rock şi Metal! » Întrebări & Răspunsuri
Întrebări & Răspunsuri
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-30, 8:33 PM | Mesajul # 1
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Aici intrebam ce ne framânta (despre rock) si cine stie v-a raspunde.

---------------------------------------------
Iata pe mine ma framinta o intrebare:Korn e o formatie hardcore sau Nu metal?


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-30, 8:40 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
BuRniNg_RoSe, Cik se zice că Korn a creat şi popularizat Nu Metalu', cu toate că ei urăsc acest termen.

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-30, 8:43 PM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
White_Tiger, Am gasit in unele surse ca e o trupa de Nu metal,in altele ca e una de hardcore,m-a dus in eroare si nu mai inteleg nimic biggrin

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-30, 8:46 PM | Mesajul # 4
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
BuRniNg_RoSe, Eu nu am auzit ca ar canta Hardcore, nici nu suna Hardcore... e metal alternativ/numetal

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
BuRniNg_RoSeData: Vineri, 2008-05-30, 9:01 PM | Mesajul # 5
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Daca te intereseaza intra aici.
http://www.bestmusic.ro/Artist_Korn_407.html
In fine,nu ma pricep prea bine,asa ca nu pot dupa sound-ul lor sa inteleg ce subgen de rock cinta.
Dar mersi ca mi-ai raspuns,te cred. smile :)


Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p

Mesaj editat de către BuRniNg_RoSe - Vineri, 2008-05-30, 9:03 PM
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-05-30, 10:07 PM | Mesajul # 6
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Cine dintre voi asculta rock japonez? eo ascult Moi dix Mois si Juka cinta symphonie,gothic-metal, am auzit k ei sint cei mai puternici din Japonia cineva mai asculta rock japonez?

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
FieldzyData: Duminică, 2008-06-01, 3:25 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Darksymphonie, eu am o yntrebare la tine...
ei cynta yn japoneza?daca da ap la ce dracu o mai ascultzi?


F*cK You AlL!!!
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-06-01, 10:39 PM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Fieldzy,
da ei cinta in japoneza smile vezi k imi dai o intrebare banala smile dak am intrebat desigur k ii ascult si imi plac ff mult, ei cinta in japoneza si engleza asculta-i http://www.youtube.com/watch?v=F_jN08Gkotg sau http://www.youtube.com/watch?v=A6Z0k6blYb8&feature=related si vezi si ascultai apoi vei spune


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
FieldzyData: Duminică, 2008-06-01, 10:47 PM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Darksymphonie, pur shi simplu versurile sunt foarte importante...o data ce au piese shi engleze cred ca le yntzelegi...asta e bine...n-am vrut sa te jignesc Doamne fereshte.
no offence!!!


F*cK You AlL!!!
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-06-01, 10:51 PM | Mesajul # 10
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Fieldzy,
tu ai ascultat macar? ahh...ei cinta in cintec in 2 limbi engleza si japoneza, uneori si in franceza mai rar, daca ceva gasesc traducerea nu e asa greu, si am spus ca eo iubesc cel mai mult symphonia si Gothica asa ca mai intii la mn e muzica apoi versurile...


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
FieldzyData: Duminică, 2008-06-01, 10:56 PM | Mesajul # 11
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Darksymphonie, deam cu importantza versurilor shi a muzicii fiecare cu a lui...eu zic ca importantza este 50/50 .cel putzin asha e pentru mine.
N-am ascultat deoarece stau pe dial-up shi foarte greu se yncarca.


F*cK You AlL!!!
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-06-01, 11:00 PM | Mesajul # 12
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Fieldzy, poate ii vei asculta odata si cu alta ocazie-poate din curiozitate smile
la mine e 80% muzica si 20% versurile
desigur am piese goth unde mai mult imi plac versurile decit melodia....fiecare cu al lui.. smile


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
Forum » Rock! » Despre Rock şi Metal! » Întrebări & Răspunsuri
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: