Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 11:36 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

KoRn - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » KoRn
KoRn
DarksymphonieData: Joi, 2008-06-05, 11:10 PM | Mesajul # 1
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Korn (sau KoЯn) sunt o trupă de nu metal din Bakersfield, California, şi sunt creditaţi pentru crearea şi popularizarea genului nu metal genre. În rând cu alte trupe, ei de asemenea au reuşit să inspire multe trupe nu metal, industrial metal, şi alternative metal prin mijlocul anului 1990 şi începutul lui 2000.
De la ieşirea primului lor album cu aceeaşi denumire în anul 1994, Korn au vândut peste 30 milioane de înregistrări în întreaga lume, dintre care 18 milioane în Statele Unite, astfel devenind una din cele mai bine vândute trupe de nu-metal din ultimii cincisprezece ani. Catalogul trupei constituie din cinci albume Multi-Platinum Stuio consecutive (incluzând albumul Greatest Hits, Volumul 1, un album live, şi un album MTV Unplugged) în topul 10 of Billboard Top 200 best din cele mai bine vândute albume. Până în ziua de astăzi Korn deţine 6 nominaţii Grammy nominations, şi a câstigat 2 din aceste premii.

Jonathan Davis a intrat în lista Hit Parader's a "100 Celor mai Buni Metal-Vocalişti" pe locul cu numărul #16, James "Munky" Shaffer and Brian "Head" Welch sunt pe locul #26 în lista "100 Cei mai Buni Chitarişti al Lumii".

În 2006, Korn consistă din 3 membri. În 2005, fostul chitarist Brian Welch a părăsit Korn după ce a decis să-şi rededice viaţa fiicei sale şi lui Iisus Christos. În 2006, toboşarul David Silveria a decis să ia o pauză din participarea în trupă deoarece dorea să continue treburile sale antreprenoriale şi să fie lângă familia sa. Dar s-a confirmat că el se va întoarce în Octombrie 2007. Trupa a lansat eight studio album pe data de 31 Iulie 2007 cu ajutorul EMI/Virgin. Albumul a debutat pe locul #2 în charturi, cu vânzări de peste 120,000 de copii în prima săptămână.


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
BuRniNg_RoSeData: Joi, 2008-06-05, 11:30 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 254
Reputaţie: 10
Status: Offline
Sunt destul de buni,in orice caz mie imi plac.

Don't hate me because I'm cool,hate me because I'm better than you. :p
 
ZzeFirData: Vineri, 2008-06-06, 3:59 PM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
simpatik simpatik
 
FieldzyData: Vineri, 2008-06-06, 6:16 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Un timp am ascultat foarte intens aceasta trupa...acum deja nu-i mai ascult.Am gustat din toata creatzia lor shi pot sa spun ca sunt bune albumele vechi,chiar foarte shi rup necopilareshte.Ynsa albumele astea mai nou daca sincer nu-mi plac.au pierdut ei ceva din esentza muzicii pe care o faceau...de exemplu albumul "untitled" are doar vreo 2 piese care-mi plac,restul nu pot asculta.
iaca asha mai oameni buni.
apropo nick-ul meu este dedicat bassist-ului din aceasta trupa care odata a fost megarupatoare...


F*cK You AlL!!!
 
White_TigerData: Miercuri, 2008-06-25, 4:13 PM | Mesajul # 5
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Brian Head Welch, fostul chitarist Korn, a raspuns declaratiei recente a solistului Jonathan Davis, care a sustinut intr-un interviu ca ii simte foarte mult lipsa lui Welch.

Si eu simt acelasi lucru, a spus Brian Head Welch. Cu toate astea, nu sunt pregatit sa ma intorc inca, a tinut sa precizeze chitaristul.

Am trecut prin multe impreuna si ii iubesc pe colegii mei de la Korn. Momentan insa, cu toate ca nu am mai luat droguri de mult timp, ma simt ca in perioada in care eram dependent de ele si nu imi place acest lucru. Vina este in intregime a mea, colegii mei nu sunt vinovati cu nimic, mai spune fostul chitarist.

Sunt sigur ca va veni si ziua in care ma voi simti pregatit, si atunci toata lumea va fi fericita, spune in incheiere Brian Head Welch.

Metalhead!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-06-27, 1:06 AM | Mesajul # 6
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
wow ce ginduri si ce idei are baiatul biggrin
crede ca e asa usor de a RE-cistiga increderea oamenilor? biggrin
se inseala amarnic... biggrin


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Vineri, 2008-06-27, 12:49 PM | Mesajul # 7
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Darksymphonie, Da' el de ce o plekat? k yo nu-s in curs!

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
CenterfoldData: Vineri, 2008-07-04, 0:00 AM | Mesajul # 8
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
Apreciez mult muzica celor de la Korn. Au distinctie si atitudine. Mie-mi plac si ultimele albume, desi multi le critica.A, da,videoclipul la "Word Up" e preferatul meu smile

 
FieldzyData: Vineri, 2008-07-04, 0:06 AM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Centerfold, albumele noi sunt criticate pentru ca s-au comercializat!!!shi s-au mai superficializat un pic.pyna ce s-au depsartzit.

prin noiembrie se baga oamenii yn studio.vedem ce va ieshi.ashteptam!!!


F*cK You AlL!!!
 
CenterfoldData: Vineri, 2008-07-04, 0:11 AM | Mesajul # 10
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
Quote (Fieldzy)
Centerfold, albumele noi sunt criticate pentru ca s-au comercializat!!!

IMHO Korn au deja un nume greu, oricat de slabe ar fi urmatoarele albume sau ultimele 2




Mesaj editat de către Centerfold - Vineri, 2008-07-04, 0:12 AM
 
FieldzyData: Vineri, 2008-07-04, 0:15 AM | Mesajul # 11
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Centerfold, shi ce daca au un nume greu?asta nu e nimic,nu ma yncurca de exemplu pe mine sa ascult numai albumele vechi shi pe-astea noi nici sa nu le ascult.Imho dar Korn sunt primele albume.
Apropo doar nishte fani pot sa le fie indiferent de calitatea albumelor,dar fanatismul asta e mare prostie imho! wink


F*cK You AlL!!!
 
CenterfoldData: Vineri, 2008-07-04, 0:21 AM | Mesajul # 12
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
Nu, nu sunt fana/fanatica Korn, pur si simplu le apreciez muzica si cred ca si ultimele albume sunt ok, doar atat.

 
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » KoRn
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: