Login form

Search

Our poll

Your Grade for ALTFEL!
Răspunsuri în total: 130

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 4:41 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Slipknot - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » Slipknot (Nu-metal/alternative metal)
Slipknot
White_TigerData: Marţi, 2008-05-27, 6:41 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Trupa americana de nu-metal/alternative metal Slipknot s-a infiintat in 1995 in Des Moines, Iowa.
Trupa a pendulat intre mai multe nume pana la a se autointitula Slipknot: The Pale Ones, PyGSYSTEM, si altele.
O componenta stabila a fost definitivata la sfarsitul lui 1995, cand a aparut si albumul Mate.Feed.Kill.Repeat. Un an mai tarziu Corey Taylor este angajat pe post de vocal.
In 1997, Slipknot semneaza un contract cu casa de discuri Roadrunner Records. Un an mai tarziu apare albumul self-titled. Dupa aceasta aparitie, formatia participa la Ozzfest, marindu-si considerabil numarul de fani.
Al doilea album aparut la Roadrunner Records, Iowa, iese in 2001. Materialul primeste critici in general favorabile. Revista Rolling Stone il numeste primul album din era nu-metal, in timp ce britanicii Kerrang! il denumesc 'o capodopera minutios realizata de ura'.
In mai 2004 apare Vol. 3: (The Subliminal Verses), care ajunge pana pe locul 2 in topul Billboard. In anul 2006, Slipknot castiga titlul de Best Metal Performance la premiile Grammy. La scurt timp, este lansat DVD-ul Voliminal: Inside the Nine.
La inceputul lui 2007, solistul Corey Taylor declara intr-un interviu ca fiecare membru al trupei se va concentra o perioada asupra proiectelor solo, urmand ca Slipknot sa isi reia activitatea la inceputul lui 2008.
In aprilie 2007, pe site-ul oficial al trupei apare o stire care anunta ca Slipknot lucreaza la un nou album, care va fi lansat in 2008. In prezent, bateristul Joey Jordison este in turneu impreuna cu formatia Korn.

Stil: nu-metal/alternative metal

Componenta:
Sid Wilson - clape
Joey Jordison - baterie
Paul Gray - bass, voce
Chris Fehn - percutie, voce
James Root - chitara
Craig "133" - clape
Shawn "Clown" Crahan - percutie, voce
Mick Thomson - chitara
Corey Taylor - voce

Discografie:
Mate. Feed. Kill. Repeat (1996)
Slipknot (1999)
Iowa (2001)
Vol. 3 (The Subliminal Verses) (2004)


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
White_TigerData: Marţi, 2008-05-27, 6:43 PM | Mesajul # 2
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Intr-un interviu recent, M. Shawn Clown Crahan, unul dintre componentii Slipknot, a marturisit ca trupa din care face parte nu a castigat bani din vanzarea albumelor, ci in special din concerte.
Sa fiu sincer, nu am primit niciun ban pentru vreun album. Castigam numai din turnee, a spus M. Shawn Clown Crahan.
Crahan mai spune ca scena metal americana ar trebui sa o ia drept model pe cea din Europa, care este mult mai puternica si mai profesionista.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Marţi, 2008-05-27, 9:56 PM | Mesajul # 3
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
ooooo SlipKnot ff True
in deosebi Vermilion- Really Really RUlzzzz&Rock smile
respect


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
ilusion:bData: Miercuri, 2008-05-28, 8:41 AM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
ymi place yn deosebi piesa lor SuckS...

"We hate all music and in specially RAP!!!"

fratele meu kare nu prea askulta rock,shi kiar kind askulta ap' numai alternativ,yntr-o zi o ora a askultat yn kasht' Metabolic biggrin


Fucking Life!!!
 
White_TigerData: Vineri, 2008-05-30, 2:44 PM | Mesajul # 5
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Formatiile Slipknot si Carcass au confirmat participarea la editia din acest an a festivalului Loudpark 08, care va avea loc pe 18 si 19 octombrie in Japonia, la Saitama Super Arena in Saitama.

Trupele confirmate sunt urmatoarele:

SLIPKNOT
CARCASS
SONATA ARCTICA
DRAGONFORCE
APOCALYPTICA
OBITUARY
MESHUGGAH
SECRET & WHISPER

Mai multe formatii urmeaza a fi anuntate in curand.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-05-30, 3:11 PM | Mesajul # 6
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
Vai si imi spui ca sa plec in Japonia ca sa-i vad pe Slipknot??? spune si tu ceva mai real..e ca si cum mi-ai spune sa fac imposibilul la moment biggrin in Japonia..iiihuuuu... cam departisor de mn biggrin

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Sâmbătă, 2008-06-21, 2:41 PM | Mesajul # 7
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
RollingStone.com au postat o scurta recenzie a noului album al formatiei Slipknot, intitulat All Hope Is Gone, care va fi lansat pe 26 august la Roadrunner Records.
Iata un fragment din aceasta:
Albumul - primul care a fost inregistrat in orasul natal al trupei - incepe cu un intro epic, pe un ton jos, vocea lui Corey Taylor devenind gradual tot mai agitata, terminand intr-un urlet: Where are your gods and politicians?, continuand apoi cu You rage for no reason because to have no reason.
Prima piesa, Gematria, are doua lungi solo-uri de chitara, pe fundalul carora Taylor intreaba repetitiv What if God doesn't care?, in timp ce percutiile creeaza o atmosfera sufocanta.
Corey Taylor, solistul Slipknot, a dezvaluit ca este foarte mandru de noul album.
"Cu fiecare album am incercat sa vorbim despre noi, sa facem o declaratie despre ce suntem noi si unde ne aflam in acel moment.
Cred ca aceasta perioada a noastra este cea mai matura, mai frumoasa si mai puternica. Am realizat un album care ilustreaza drumul pe care il avem de urmat, dar si drumul din spatele nostru. Este cel mai bun material pe care l-am relaizat vreodata si provoc pe toata lumea sa imi dovedeasca ca nu am dreptate", incheie Corey Taylor.
Cateva titluri de piese de pe noul album: Moth, Chapter One, The Eleventh March, Dirge, Dead Memories, Vendetta si Psycho Social.
Metalhead!


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Vineri, 2008-06-27, 1:09 AM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
cinta asa un gen de muzica ca uneori am senzatia k ink un pic si imi sparg creeierii biggrin
oricum rup depinde desigur si de piese k nu toate imi plac.. smile


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
FieldzyData: Vineri, 2008-06-27, 8:30 PM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Sunt buni oamenii!nu shi ultimele piese a lor!Acum glasul lui Corey nu-i ceea ce-a fost mai demult.Acum ynsa fac un nou album.sa vedem ce va ieshi.
people=shit!!!


F*cK You AlL!!!
 
CenterfoldData: Vineri, 2008-07-04, 0:33 AM | Mesajul # 10
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
prea buna trupa....

 
FieldzyData: Vineri, 2008-07-04, 0:35 AM | Mesajul # 11
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Pe 5 noiembrie Slipknot vor da concert yn Moscova!Deci cine are posibilitatea...

F*cK You AlL!!!
 
CenterfoldData: Vineri, 2008-07-04, 0:42 AM | Mesajul # 12
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
Quote (Fieldzy)
Pe 5 noiembrie Slipknot vor da concert yn Moscova!Deci cine are posibilitatea...

mai prasesc vreo buruiana prin gradina vecinilor, mai vand niste portocale in piata centrala, mai plimb cainii vreunui mosneag neputincios de pe la blocuri si...pana in noiembrie adun eu ceva cash biggrin Sper sa nu fie prea scump biletul la concert, ca raman in Moscova la lucru vreo 6 luni smile si ca sa nu fiu offopic complet: as vrea sa merg, dar nu cred ca gasesc voluntari sa fie dispusi sa calatoreasca cu mine pana la Moscova in plin apogeu al anului de invatamant. Sper ca altii sa fie mai norokosi


 
KumousData: Joi, 2008-11-13, 9:08 PM | Mesajul # 13
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 19
Reputaţie: 2
Status: Offline
SlipKnoT...una din trupele mele preferate
ador melodiile:Wait and bleed,No Life,Surfacing
 
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » Slipknot (Nu-metal/alternative metal)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: