Login form

Search

Our poll

De ce soldaţii kamikaze purtau cască?
Răspunsuri în total: 25

Statistics

Altfel
Joi, 2024-05-16, 2:18 PM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

Red Hot Chili Peppers - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » Red Hot Chili Peppers (Alternative rock, funk rock)
Red Hot Chili Peppers
White_TigerData: Joi, 2008-05-22, 6:07 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline

Red Hot Chili Peppers este o formaţie rock americană ce s-a format în Los Angeles, California în 1983. În cea mai mare parte a carierei lor grupul a fost alcătuit din solistul Anthony Kiedis, chitaristul John Frusciante, basistul Michael "Flea" Balzary şi bateristul Chad Smith. Stilul muzical variat al formaţiei a fuzionat rock-ul tradiţional cu diverse elemente de funk, punk rock, rock alternativ, rap, heavy metal şi rock psychedelic. Ei deţin recordul pentru cele mai multe single-uri în Billboard Modern Rock Chart, cu un număr de unsprezece, şi un record pentru 81 de săptămâni de staţionare pe locul 1 într-un top.

Albume de studio
The Red Hot Chili Peppers (1984)
Freaky Styley (1985)
The Uplift Mofo Party Plan (1987)
Mother's Milk (1989)
Blood Sugar Sex Magik (1991)
One Hot Minute (1995)
Californication (1999)
By the Way (2002)
Stadium Arcadium (2006)

Ataşamente: 7823486.jpg (23.9 Kb)


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Joi, 2008-05-22, 6:29 PM | Mesajul # 2
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
O da R.H.C.P.-rulzzz!!!!
Cu ei am inceput rock-ul! super trupa cintece grozave versuri cde care vreai, contexte cit mai originale..bravo lor respect v


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Joi, 2008-05-22, 6:45 PM | Mesajul # 3
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Mie personal mi-au placut doar cateva piese din ce am ascultat de la ei. In rest, nu prea ... happy

Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-05-25, 7:29 PM | Mesajul # 4
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
...Black bandana, sweet Louisiana
robbing on a bank in the state of Indiana
She's a runner, rebel and a stunner
Coming everyway saying baby whatcha gonna
Cooking down the barrel of a hop and a forty five

Just another way to survive

California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest....
hands thumb


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
White_TigerData: Joi, 2008-05-29, 1:56 PM | Mesajul # 5
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Bateristul Red Hot Chili Peppers are o noua trupa
Chad Smith, bateristul formatiei Red Hot Chili Peppers, s-a alaturat unei trupe nou-infiintate, care se intituleaza Chickenfoot.

Din trupa Chickenfoot face parte si Michael Anthony, fostul basist Van Halen.

Trupa va intra in studio alaturi de celebrul chitarist Joe Satriani pentru a inregistra albumul de debut, ce va fi lansat in aceasta vara.


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
suslikData: Joi, 2008-05-29, 2:46 PM | Mesajul # 6
Fallen Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 145
Reputaţie: 3
Status: Offline
klassnaia grupa

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
ilusion:bData: Joi, 2008-05-29, 3:11 PM | Mesajul # 7
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 339
Reputaţie: 9
Status: Offline
snow rupe buka!!

Fucking Life!!!
 
DarksymphonieData: Duminică, 2008-06-01, 11:03 PM | Mesajul # 8
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
hmm..nu6 nu-mi miroase a bine lui R.H.C.P. ....pacat dak se vor desparti definitiv... sad

"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
FieldzyData: Duminică, 2008-06-01, 11:17 PM | Mesajul # 9
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
am yntzeles ca se destrama trupa pe un timp...

F*cK You AlL!!!
 
White_TigerData: Joi, 2008-06-19, 12:52 PM | Mesajul # 10
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Liderul Red Hot Chili Peppers, Anthony Keids, a fost desemnat cel mai sexy vegetarian.
Zeci de mii de iubitori ai animalelor l-au votat pe solist intr-un sondaj realizat de PETA.
Acesta a iesit victorios dupa o luna intreaga de lupta, in care i-a avut ca rivali pe Pamela Anderson, Natalie Imbruglia, Kristen Bell, Jenna Jameson, Alec Baldwin, Michael Bolton, Moby si multi altii.
Anthony Keids a devenit vegetarian de curand, dupa ce un doctor i-a recomandat fiului sau o dieta de acest tip

wacko


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
DarksymphonieData: Joi, 2008-06-19, 1:27 PM | Mesajul # 11
The Poison Angel
Grup: Utilizatori
Mesaje: 429
Reputaţie: 0
Status: Offline
wow nu am stiu ca Anthony este vegetarian dar ma rog bravo lui, arata super Anthony mai ales daca a fost ales cel ma sexxy vegetarian smile
ma bucur smile


"Oamenii se plictisesc de copilarie.... se grabesc sa creasca....apoi iarasi tanjesc sa fie copii....isi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi isi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea;...se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul...traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.”....
 
PeekAbOOData: Vineri, 2008-06-20, 1:56 AM | Mesajul # 12
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 90
Reputaţie: 4
Status: Offline
I-am vazut pe tipii astia pentru prima data intr-un poster intr-o revista acum vreo 5 ani : http://i119.photobucket.com/albums...._Wa.jpg si trebuie sa recunosc ca habar n-aveam cine sunt. Apoi le-am ascultat muzica si mi-a placut. Pana si numele trupei le este, parca, predestinat: sunt niste tipi energici, condimentati, care nu exagereaza in ceea ce fac, ci pur si simplu, in explozia lor de imaginatie si energie, arata realitatea, pe care o prezinta in maniera proprie si foarte originala in versurile lor, majoritatea foarte profunde (vezi "Californication", "Tel me baby", "Storm in a teacup" etc).
De altfel cele trei cantece se numara printre preferatele mele si as putea sa mai adaug: "Snow", "Dani California", "The zephir song", "Under the bridge", "Desecration smile", "Around the world", "By the way" cu precizarea ca videoclipul piesei "Snow" e foarte tare, ideea in sine imi place muuuuult! ^__^

O descriere interesanta a muzicii lor am gasit pe site-ul oficial:

"If you let go and let this music take you by the hand it will take you flying through skies of sound. It will zoom you up well above outer space and it will show you around planes of existence that do not share the laws and conditions of this reality. And when it brings you down to earth it will dig deep into that shit. It will also teach you to fall back without landing on your ass and to fall forward without falling on your face. Let go and you can be two places at once, you can be as big as the whole universe and as small as an atom simultaneously. You can unite with a star or a plant. You are everything you see around you and the ideas in this music may get you to start realizing what a great power that can be."


Năstruşnic monstru! Auzi, să vadă o minune intr-un biet beţiv!

[J'irai chercher ton coeur si tu l'emportes ailleurs...]

Mesaj editat de către PeekAbOO - Vineri, 2008-06-20, 1:57 AM
 
CenterfoldData: Vineri, 2008-07-04, 0:26 AM | Mesajul # 13
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 59
Reputaţie: 3
Status: Offline
WOw, o formatie ce-si merita numele : versuri indraznete, infantile pe alocuri, melodii catchy si mult mult mult vibe pozitiv.Iar pentru "Californication" primesc 5* din partea mea

 
FieldzyData: Vineri, 2008-07-04, 0:29 AM | Mesajul # 14
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 313
Reputaţie: 7
Status: Offline
Shi mie ymi place foarte mult piese "Californication" . Yn rest nu-i prea ascult,nu sunt stilul meu.

F*cK You AlL!!!
 
gastukData: Joi, 2008-11-06, 11:27 AM | Mesajul # 15
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 96
Reputaţie: 4
Status: Offline
muzika foarte buna......place....si ei ca si alte trupe au contribuit la dezvoltarea mea in..Rock..xD

Prea frumoS ka sa Fie adeVaraTT........
 
Forum » Formaţii rock » Alternative, Nu metal, Rapcore » Red Hot Chili Peppers (Alternative rock, funk rock)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: