Login form

Search

Our poll

Ce soft folositi pentru comunicare?
Răspunsuri în total: 237

Statistics

Altfel
Vineri, 2024-04-26, 7:48 AM
Welcome Vizitator
Main | Registration | Login | RSS

"ROCK HAUSEN" Festival - Page 4 - Forum

[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Rock! » Concerte » "ROCK HAUSEN" Festival (29 noiembrie, Ora 15:00, MoldExpo)
"ROCK HAUSEN" Festival
White_TigerData: Miercuri, 2008-11-19, 4:10 PM | Mesajul # 1
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline

Când? Sâmbăta. ora 15:00, 29 noiembrie 2008
Unde? MoldExpo

surprised :o surprised :o surprised :o

Ataşamente: 0994522.jpg (181.5 Kb)


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
ZzeFirData: Duminică, 2008-11-30, 10:15 AM | Mesajul # 46
The Poison Angel
Grup: Echipa Altfel!
Mesaje: 272
Reputaţie: 13
Status: Offline
White_Tiger, ulala,,ha skrie ce si kum a fost
tu la 23.00 ai fost la scena mare?
skrie ce tio plakut ce nu
 
bubbleData: Duminică, 2008-11-30, 11:34 AM | Mesajul # 47
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 25
Reputaţie: 4
Status: Offline
hih happy eu tot m fost smile COOOL!!!!!!

i'm the best-fuck the rest!
 
White_TigerData: Marţi, 2008-12-02, 2:46 PM | Mesajul # 48
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Concertu' foarte bun. Sunetul a rupt, luminile au rupt (la Main Stage ... k la Second Stage .....) 8->, ceva frumos
Am ajuns la concert la Corbus Albus, m-am încălzit la (cu) ei ... eu tare obsedat de concertele CA, deoarece întotdeauna am vrut să-i văd live, şi doar acum visul meu a devenit realitate  Run, apoi Trap ... un început extraordinat de concert. Şi am făcut şi rost de un autograf de la Bagosha cu 3 inimioare. HiHi. Aştept un album de la ei ...
Au urmat cei de la Doll, care în ultimul timp, îi ascult tot mai mult (mai ales piesa de debut, „M-am înşelat, însă pe care nu au interpretato. Câteva piese pe care nu le-am mai auzit la ei, „Muzica ma face tânăr” au constituit cele 25 minute rezervate formaţiei.
Sinceritatea din versurile trupei Almador m-au influenţat să părăsesc Main Stage, îndreptându-mă spre Second Stage, unde Almador, a interpretat pe rând Monitoarele, Amintirile, o piesă lentă pe care nu o mai auzisem de la ei, şi piesa mea preferată: Zbor.
Nu am fost deloc impresioat de ce au prezentat Ana Gulko împreună cu Scorsla, am avut impresia că o văd pe Alexa, dar ... e părerea mea personala . Scroom însă mi-au plăcut foarte mult, cireaşa de pe tort fiind Jane. HiHi, Her Name is Jane . I-am văzut pentru prima dată pe cei de la Yoj, hm... mi-au plăcut piesele în română (nu-s un mare admirator al rock-ului rusesc ). Concertul a început cu adevărat la apariţia celor de la Stereodoping, de la care aştept noul album la primăvara. Băieţii îmi plac foarte mult . ToDo nu m-au impresionat deloc ... mă asteptam la mai mult (e prima dată când îi văd live ... nimic deosebit) ...
Cei de la ExNN impresionat tare, în ultima luna i-am ascultat mai mult, şi pare rău că nu au cântat „Dvijenie i smert”. Un respect mare pentru ceea ce fac ei. Au urmat cei de la Gândul Mâţei, pentru prima dată în formula completă (şi fără plăyback) după acel accident. Interpretare în stil GM, ce mai ... Super fain show-ul oferit de cei de la Kumm (Kumm?), iar saxofonistul a făscut un solo extraordinar, îmi pare rău că nu am auzit „Vorbe în Vânt” Live, dar ... asta e .
La Alternosfera am pierdut noţiunea timpului, mi s-a părut doar mie... sau prea puţin au cântat?  Mai vleeeu . Despre Naiv nu comentez, pentru că nu e nici stilul meu, şi nici nu fac muzica care-mi place mie ... am stat, am analizat ... mi-a plăcut contactul cu publicul (câteva trupe au chiar capacităţi de comunicare cu sala).
Rândurile s-au rărit, şi pe la 00:00 puteam număra (doar) 50-60 persoane în sală.
Pe rând, Prujiny.Net, Mosh Guerrilla, Abnormyndeffect, Cordewa şi Neuromist au adus metalul pe scena RockHousen-ului. Mosh Guerrilla (Moş Crăciunii noştri ) au avut o prestaţie de calitate, la fel şi AMD cu care m-am rupt până la 2:30
++++
Hm, a văzut cineva data din interiorul single-ului Stereodoping ? :-S:7: v'un eveniment ceva ? B-) (un nou album :> HuH). Hm, cel mai probabil , deoarece şi în revistă scrie că albumul va fi lansat în primavara lui 2009  HiHi


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
gastukData: Marţi, 2008-12-02, 5:54 PM | Mesajul # 49
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 96
Reputaţie: 4
Status: Offline
Aaaaaaa..concertul soopeR(nu kred ca o sal uit vreodata)..
hMmmmm....am si eo autograF de la Bagosha cu 3 inimioare(be be be)......aa shi piesa despre care vorbea Tigru mai sus semnata de Almador se numeshte ''Bezna''din cite shtiu.....


Prea frumoS ka sa Fie adeVaraTT........
 
White_TigerData: Marţi, 2008-12-02, 7:09 PM | Mesajul # 50
Altfel!
Grup: Administratori
Mesaje: 691
Reputaţie: 17
Status: Offline
Reportaj AllMoldova

Cronica Pamparam!

Poze by Bostan Natalia

Poze by Cristina Indricean

+ Infected Rain


Altfel voi fi şi maine, altfel am fost şi ieri. Tu eşti altfel pentru că realizezi că eu sunt altfel azi. E un alt fel de a fi altfel!
------------------------------------------------------
Foaie verde lobodă,
Plouă-n beci!
------------------------------------------------------
F.O.A.D.
 
bubbleData: Miercuri, 2008-12-03, 3:32 PM | Mesajul # 51
New dark Angel Kid
Grup: Utilizatori
Mesaje: 25
Reputaţie: 4
Status: Offline
White_Tiger, ms foarte mult happy happy smile

i'm the best-fuck the rest!
 
Forum » Rock! » Concerte » "ROCK HAUSEN" Festival (29 noiembrie, Ora 15:00, MoldExpo)
Search: